سی دی دریا
درباره رفتار ضدرقابتی؛

ناتوانی نمایندگان اپل و گوگل در قانع كردن سناتورهای آمریكایی

ناتوانی نمایندگان اپل و گوگل در قانع كردن سناتورهای آمریكایی

سی دی دریا: روز گذشته جلسه استماع گوگل و اپل در کنگره آمریکا انجام شد اما توضیحات نمایندگان شرکتها درباره دریافت هزینه از توسعه دهندگان اپ ها و رفتار غیررقابتی نمایندگان را قانع نکرد.به گزارش سی دی دریا به نقل از رویترز، روز گذشته پنلی از سناتورهای آمریکایی از مقامات اپل و گوگل درباره سلطه اپ استورهای آنها و همین طور سواستفاده از قدرت در مقابل رقبای کوچک تر سوالاتی پرسیدند.
ایمی کلوبوچار سناتور ارشد دموکرات در این نشست استماع گفت اپل و گوگل می توانند از قدرت شأن برای مستثنی کردن یا سرکوب کردن اپ هایی استفاده کنند که رقیب محصولاتشان به حساب می آیند و هزینه هایی زیاد از توسعه دهندگان دریافت می کنند که روی رقابت تأثیر می گذارد.
این در حالی است که عده ای از توسعه دهندگان اپ همچون اسپاتیفای (سرویس پخش موسیقی) از مدت ها قبل شکایت دارند که سیاست الزامی اشتراک گذاری درآمد حاصل از فروش محصولات دیجیتال و قوانین حضور در اپ استورهای اپل و گوگل نوعی رفتار ضد رقابتی بشمار می رود.
نمایندگان اپل و گوگل در این نشست به سناتورها اعلام نمودند شرکت های مذکور به شدت فروشگاه های اپ خودرا کنترل می کنند و قوانین مربوط به اشتراک گذاری درآمد اپ ها برای تامین هزینه های اقدامات امنیتی جهت حفاظت از مشتریان در مقابل اپ ها و اقدامات مخرب لازم است.
اما کایل آن دیر مدیر ارشد همخوانی اپل در پاسخ به سوال سناتور جاش هاولی اعلام نمود تمام هزینه های دریافتی از توسعه دهندگان اپ ها صرف اقدامات امنیتی نمی گردد.
اما توضیحات «آن دیر» و ویلسون وایت (یکی از مدیران گوگل و نماینده شرکت در جلسه استماع) درباره عدم دریافت هزینه های الزامی از اوبر و اپ هایی که محصولات فیزیکی می فروشند، نمایندگان مجلس آمریکا را قانع نکرد.


منبع:

1400/02/02
17:57:59
0.0 / 5
517
تگهای خبر: امنیت , دیجیتال , سرویس , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
سی دس دریا