سی دی دریا
طی یك فراخوان اعلام شد؛

بكارگیری توان شركتهای فناور برای تولید مواد اولیه واكسن كرونا

بكارگیری توان شركتهای فناور برای تولید مواد اولیه واكسن كرونا

به گزارش سی دی دریا فراخوانی برای بکارگیری توانمندی شرکتهای فناور داخلی در تأمین مواد اولیه پروژه های واکسن کرونا از جانب ستاد توسعه زیست فناوری و ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) منتشر گردید.به گزارش سی دی دریا به نقل از مهر، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام رحمت الله ضد بعنوان دو مجموعه پیشرو در شکل دهی به اکوسیستم توسعه فناوری در کشور، مبادرت به سرمایه گذاری و پشتیبانی از طرح های مواد اولیه واکسن کرونا با استفاده از ظرفیت داخلی کرده است.
شرکت های توانمند در زمینه تولید محیط های کشت، مواد معدنی با گرید دارویی مورد نیاز در فرآیندهای تولید واکسن، ژل های تخلیص و ادجوانت های فرمولاسیون و همینطور مواد پلی استایرنی مورد نیاز در کشت های سلولی می توانند در این فراخوان شرکت کرده و ضمن کوشش برای تأمین نیاز کشور به مواد اولیه، از حمایت های لازم برخوردار شوند.
در حال حاضر چند طرح توسعه واکسن کرونا در کشور در حال پیگیری است و به نظر می آید، باوجود تمامی فشارها، تحریم ها و مشکلات اقتصادی، عزم ایران برای ورود واکسن های کرونای ملی به بازار دارویی کشور در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ جدی است.
در حال حاضر به علت شدت احتیاج به این واکسن ها، مواد اولیه مورد نیاز در فرآیندهای تولید هم کاملاً در دنیا کمیاب شده است؛ به نحوی که بعضی از ساده ترین مواد اولیه مورد نیاز هم صف های خرید بعضاً ۶ ماهه را پیش روی خود می بینند.
از این رو این فراخوان برای محققان و شرکتهای دانش بنیان از جانب ستاد زیست فناوری و ستاد اجرایی فرمان امام انتشار یافته تا مواد اولیه تولید واکسن هم توسط محققان به تولید برسد و در این حوزه بی نیاز شویم.


منبع:

1400/01/14
23:07:24
0.0 / 5
473
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سی دس دریا