سی دی دریا
با كابرد ویژه برای اتاق عمل؛

چسب های كاشی آنتی باكتریال در راه بازار

چسب های كاشی آنتی باكتریال در راه بازار

سی دی دریا: محققان در یك شركت دانش بنیان موفق به تولید چسب های كاشی آنتی باكتریال كاربردی در اتاق عمل شدند.محمد مهدی نعمتی مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولید کننده چسب های آنتی باکتریال در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: این چسب ها برای مصارف مختلفی مانند چسباندن چوب، سنگ، موکت، شیشه و کاغذ بکار گرفته می شوند.
وی با اشاره به اینکه یکی از کاربردهای مهم چسب در اتصال سنگ های تزئینی مورد استفاده در ساختمانهاست، اضافه کرد: با عنایت به کاربرد فراوان انواع سنگ در فضای داخلی منازل مسکونی، ادارات و محیط های بهداشتی، چسب مورد استفاده علاوه بر خاصیت چسب ندگی با استقامت مناسب باید در مقابل تجمع و رشد باکتری ها و قارچ ها در محل اتصال مقاوم باشد. همینطور چسب مورد استفاده باید در مقابل تغییرات دمائی مقاوم بوده و گرفتار انقباض یا انبساط شدید و ترک خوردگی نشود.
نعمتی با اشاره به اینکه ازاین رو در صدد برآمدیم که چنین چسبی را به تولید برسانیم، بیان نمود: در محصول حاضر با استفاده از فناوری نانو، به چسب خاصیت آب گریزی، پوشش آنتی باکتریال و استقامت بالا داده شده است. همینطور با کمک فناوری نانو، چسب تولیدی برای سطوح سنگ کاربرد دارد.
به گفته مدیرعامل شرکت این خصوصیت منحصربفرد محصول می تواند صرفه اقتصادی را در مصارف چسب به همراه داشته باشد. این ماده علاوه بر تأمین زیبایی، بعد از سخت شدن تمامی بندها را ضدآب و نفوذناپذیر می کند.
وی ضمن اشاره به خواص این چسب های نانویی اظهار داشت: این چسب خاصیت آب گریزی، پوشش آنتی باکتریالی و استقامت بالا را دارد.
نعمتی افزود: با کمک فناوری نانو، چسب تولیدی برای تمام سطوح همچون چوب، شیشه، پلاستیک و سنگ کاربرد دارد که حالا به تولید رسیده و در بازار موجود است.
نعمتی اظهار داشت: این سنگ ها در اماکنی همچون اتاق عمل که باید عاری از هر گونه باکتری باشد کاربرد فراوانی دارد که باعث پیشگیری از آلودگی ها شود.
وی با تکیه بر اینکه این محصول گواهینامه نانو مقیاس را دریافت کرده است، بیان نمود: یک نمونه مشابه در کشور از این چسب ها وجود دارد که تفاوت آن در انتخاب نانوذرات و ماهیت پلیمرهاست که سبب تغییر کاربری ها می شود.
وی اظهار داشت: این چسب به صورت مایع و در بازار وارد شده است.


منبع:

1399/09/03
13:32:19
5.0 / 5
508
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سی دس دریا