سی دی دریا
در یك شركت دانش بنیان؛

دانش طراحی موتور بومی شد

دانش طراحی موتور بومی شد

سی دی دریا: پژوهشگران یك شركت دانش بنیان موفق به طراحی موتور خودرو شدند. این شركت محصولات دیگری در اختیار تولیدكنندگان خودرو قرار داده است.به گزارش سی دی دریا به نقل از معاونت علمی و فناوری، کسب دانش طراحی موتور مهم ترین نیازی است که صنعت خودرو را در کشور توسعه می دهد. دانشی که به کمک ظرفیت دانش بنیان ها در کشور بومی سازی و بخش های گوناگون خودرویی از این دانش بومی بهره مند شد.
یک شرکت دانش بنیان برای ساخت داخلی قطعات و مجموعه های در رابطه با قوای محرکه که دارای فناوری و دانش فنی است، کارهای خودرا از سال ۸۸ شروع کرد. این مجموعه طراحی و توسعه موتورهای احتراق داخلی و توانمندی های ساخت موتور و قطعات خودرویی را در داخل کشور دنبال می کند.
در حال حاضر خدمات و محصولات این شرکت مورد استفاده مجموعه های تولید کننده خودرو قرار می گیرد. یکی از محصولات تولیدی این شرکت، توربو شارژر است. محصولی که امکان کوچک سازی موتور را فراهم می آورد. در توربو شارژر، گازهای خروجی اتلافی موتور برای به گردش در آوردن توربین به کار گرفته می شود. بوسیله گردش کمپرسور که متصل به محور توربین است هوای مورد نیاز برای احتراق با چگالی بیشتر به درون سیلندرها فرستاده می شود. افزایش جرم هوای ورودی توام با سوخت بیشتر است که در نهایت سبب افزایش گشتاور و توان موتور می شود.
هادی طزری مدیر عامل این شرکت دانش بنیان، اظهار داشت: ماژول روغن موتور ملی هم محصول دیگر شرکت ما است. مجموعه کنترل کننده شرایط روغن یکی از مجموعه های مهم در موتور ملی EF۷ است. این مجموعه شامل خنک کن دمای روغن، پمپ آب، فیلتر روغن و حسگر روغن می شود.
این فعال فناور افزود: قطعه ماژول روغن بعنوان یک مجموعه پیچیده است که بر روی موتورهای روز دنیا نصب و به کار گرفته می شود. این قطعه وظایفی چون پمپاژ آب به داخل بدنه موتور، فیلتراسیون روغن، خنک کردن روغن بوسیله آب و ارسال اطلاعات فشار روغن به صفحه نمایش گر را به عهده دارد.
به گفته طزری، پمپ هیدرولیک فرمان ۴۰۵، پمپ هیدرولیک فرمان ۲۰۶، پمپ هیدرولیک فرمان R۲، پمپ هیدرولیک فرمان EF۷، پمپ آب XU۷، پمپ آب موتور ملی، شیر دامپ، شیر سلونوئید و مجموعه cvvt و شیر کنترل جریان دیگر محصولات تولیدی این شرکت است.


منبع:

1399/08/26
14:07:26
5.0 / 5
668
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا