سی دی دریا
به دلیل وضع قوانین جدید؛

احتمال مقابله چین با فروش تیك تاك به شركت های آمریكایی

احتمال مقابله چین با فروش تیك تاك به شركت های آمریكایی

به گزارش سی دی دریا تلاش تیك تاك برای فروش خود به شركت های آمریكایی و رهایی از آزارهای دولت ترامپ، امكان دارد به دلیل وضع قوانین تجاری جدید توسط دولت چین به سرانجام نرسد.به گزارش سی دی دریا به نقل از انگجت، چین در حال وضع قوانینی در حوزه تجارت و صادرات فناوری های مربوط به هوش مصنوعی است که بر مبنای آن کنترل و خرید این فناوری ها توسط خارجیان ممنوع می شود. در صورت نهایی شدن این قوانین تیک تاک هم که از فناوری های هوش مصنوعی بهره می گیرد نمی تواند خریدار آمریکایی داشته باشد.
قوانین جدید صادرات فناوری هایی مانند تحلیل متن، شناسایی اصوات، پیشنهاد تکمیل متن ماشینی و غیره را به کشورهای دیگر ممنوع می کند. تیک تاک که اپلیکیشینی برای به اشتراک گذاری ویدئوهای تولیدی کاربران است از بسیاری از این تکنولوژی ها در نرم افزار خود بهره می گیرد.
منابع آگاه از اخطار دولت چین به بایت دنس شرکت مالک تیک تاک هم اطلاع داده اند. بر همین مبنا پکن از مدیران بایت دنس خواسته تا کوشش برای فروش تیک تاک و هرگونه مذاکره در این حوزه را متوقف کنند. حتی اگر بایت دنس مالکیت تیک تاک را واگذار کند، به دلیل انتقال فناوری های حساس هوش مصنوعی به این شرکت مشمول مفاد قوانین جدید صادرات هوش مصنوعی چین خواهد بود.
به نظر می رسد چین پس از پیشرفت مورد نظر در حوزه تکنولوژی های جدید مانند هوش مصنوعی می خواهد مانع از انتقال اطلاعات حساس در زمینه این فناوری به سایر کشورها و به خصوص کشورهای رقیب و متخاصم مانند آمریکا شود.


منبع:

1399/06/09
13:39:23
5.0 / 5
1525
تگهای خبر: فروش , فناوری , هوش مصنوعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
سی دس دریا