سی دی دریا
مدیر عامل یك شركت دانش بنیان:

استفاده ۷۰۰ جانباز از پنجه كربنی ایرانی

استفاده ۷۰۰ جانباز از پنجه كربنی ایرانی

به گزارش سی دی دریا مدیرعامل یك شركت دانش بنیان تولید كننده پنجه های كربنی اظهار داشت: تابحال پنجه های كربنی برای ۱۰۰۰ قطع عضو و ۷۰۰ جانباز استفاده شده است.به گزارش سی دی دریا به نقل از مهر، مغاره عابد مدیر عامل شرکت دانش بنیان تولید کننده پنجه های کربنی ورزشی CGS امروز در رونمایی از این محصول در محل معاونت علمی و فناوری عنوان کرد: این شرکت از سال ۹۱ تأسیس و در سال ۹۳ با ساخت نمونه آزمایشگاهی پنجه های کربنی وارد مرحله دانش بنیانی شد.
وی با اشاره به آخرین آمار افراد قطع عضو تصریح کرد: برپایه آخرین آمار ۱۰۰ هزار نفر قطع پا در کشور وجود دارد که از این تعداد ۵۵ هزار نفر تحت پوشش بیمه نیستند. همینطور ۱۵ هزار نفر از این تعداد از جانبازان کشور هستند.
عابد با اشاره به اینکه پنجه های نسل قدیم محدودیت هایی را برای افراد معلول به وجود می آوردند، اظهار داشت: در تعریف سازمان بهداشت جهانی سه هدف برای به کارگیری این پنجه ها در افراد وجود داشت؛ بهبود فیزیکی، برگشت استقلال و بازگشت فرد معلول به جامعه از اهدافی است که سازمان بهداشت جهانی در جهت استفاده از پنجه های مصنوعی برای افراد معلول عرضه کرده است.
مدیر عامل شرکت دانش بنیان خاطرنشان کرد: ما توانستیم در این شرکت دانش بنیان پروتزی را آماده نماییم که مورد تأیید اداره کل تجهیزات پزشکی باشد.
وی با اشاره به اینکه از سال ۹۴ تابحال تولید انبوه پنجه های کربنی را در این شرکت آغاز کردیم، اظهار داشت: تابحال این پنجه ها برای هزار قطع عضو استفاده شده است. همینطور ۷۰۰ پنجه توسط جانبازان مورد استفاده قرار گرفته است.
عابد با اشاره به کشورهای خارجی هدف برای صادرات پنجه های کربنی، اظهار داشت: عراق و سوریه جز کشورهایی هستند که تابحال توانستیم به آنها پنجه های کربنی را صادر نماییم و قدم های خوبی در جهت صادرات برداریم.
مدیر عامل شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه پنجه های کربنی محدودیت های حرکتی دارند، تصریح کرد: ازاین رو درصدد برآمدیم که پنجه های ورزشی را با استفاده از دانش محققان کشور در این شرکت به تولید برسانیم.
وی با اشاره به اینکه ازاین رو توانستیم یک پکیج ایرانی را در جهت ساخت پنجه های کربنی، ورزشی در این شرکت فراهم نماییم، افزود: این پکیج ایرانی توسط بسیاری از افراد استفاده می شود.
به گزارش سی دی دریا به نقل از مهر این محصول با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری رونمایی گردید.


منبع:

1399/05/20
13:48:30
5.0 / 5
1244
تگهای خبر: تجهیزات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
سی دس دریا