سی دی دریا

افتتاح مرکز همکاریهای فناور جهاددانشگاهی فارس

افتتاح مرکز همکاریهای فناور جهاددانشگاهی فارس

سی دی دریا: فارس در آستانه چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، مرکز همکاریهای فناوری و دفتر ارتباط با صنعت جهاددانشگاهی استان فارس در شیراز راه اندازی شد.


رئیس جهاددانشگاهی استان فارس، چهارشنبه ۱۹ بهمن در مراسم افتتاح مرکز همکاریهای فناوری و دفتر ارتباط با صنعت، به خبرنگاران اظهار داشت: این اقدام با هدف کاهش فاصله بین نیازها و ظرفیت های صنعت و دانشگاه بوجود آمده است.
امیرحسین استقلال افزود: جهاددانشگاهی با هدف نزدیک کردن آموزش و پژوهش های دانشگاهی با نیازهای بخش صنعت و تبدیل دستاوردها به فناوری و در جهت کمک به حل مسائل کشور، این اقدام را پایه ریزی و اجرا کرده است.
استقلال افزود: شکل گیری این دفتر که توان و ظرفیت تبدیل آموزش ها و پژوهش های دانشگاهی به محصولات کاربردی در جامعه و صنعت را دارد، تحرکی را در تسهیل، برقراری و تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت، ایجاد خواهد نمود.
او با اشاره به اینکه امروز نیازمند یک تسهیل گر برای عهده گرفتن امور تخصصی در این حوزه هستیم، اظهار داشت: نیازمند تسهیلگری هستیم تا بتواند ارتباط بین عرضه کننده و متقاضیان پژوهش و فناوری را تقویت کند.
رئیس جهاددانشگاهی فارس افزود: با عنایت به این که سازوکار جدید خصوصی خواهد بود و پایداری آن از یک سو به برقراری ارتباط بین دانشگاه با صنعت و جامعه و از طرفی موفقیت در انعقاد قراردادهای پژوهش و فناوری، منوط است، بیشتر از پیش برای رفع نگرانی ها و مسائل مرتبط تلاش می کند.
استقلال تصریح کرد: به علت این که این تسهیلگر تلاش می کند تا بتواند با گامهای موفق خود، از راه به هم رسانی ظرفیت ها و نیازهای دانشگاه و صنعت، منتفع شود بنابراین اقدامات هدفمندتر و اثرگذارتر خواهد بود.
منبع:

1401/11/20
13:17:38
0.0 / 5
425
تگهای خبر: آموزش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سی دس دریا