سی دی دریا
به دنبال خروج شركتهای آمریكایی؛

همکاریهای دو غول فناوری روسیه توسعه می یابد

همکاریهای دو غول فناوری روسیه توسعه می یابد

به گزارش سی دی دریا، دو غول فناوری روسیه به نامهای یاندکس و وی کی قصد دارند همکاریهای خویش را با یکدیگر توسعه دهند و برخی دارایی های خویش را با یکدیگر مبادله کنند.به گزارش سی دی دریا به نقل از رویترز، یاندکس که اغلب بعنوان گوگل روسیه شناخته می شود تأیید کرده که خدمات جمع آوری اخبار، پلت فرم مدیریت محتوای زن و صفحه اصلی yandex.ru را به وی کی می فروشد تا بر سایر حوزه های خدمات تجاری، مانند تحویل غذا و حمل و نقل، تمرکز کند.
در مقابل یاندکس شرکت تحویل غذای دلیوری کلوب را از وی کی خریداری خواهد نمود. ارزش دارایی های مبادله شده افشا نشده است.
وی کی بزرگترین شبکه اجتماعی روسیه، VKontakte را اداره می کند و سال قبل یک بازبینی اساسی سبب شد یوری کوالچوک بانکدار و مدیر شرکت صادرکننده گاز دولتی گازپروم و بانکدار کنترل خویش را بر وی کی افزایش دهد.
با تحریم خیلی از مؤسسات فناوری روسیه و خروج شرکتهای فناوری آمریکایی از این کشور بعد از اعزام نیروهای مسکو به اوکراین در ۲۴ فوریه دولت این کشور کوشیده فعالیتهای فناورانه را در این کشور سازماندهی کند. روسیه به سرعت قانونی را تصویب کرد که «نشر اطلاعات نادرست» در مورد نیروهای مسلح بر مبنای آن ممنوع گردید.
یاندکس با سهمی حدوداً ۶۲ درصدی بر بازار جستجوی آنلاین روسیه تسلط دارد. گوگل حدود ۳۶ درصد از این بازار را به خود مختص کرده است و سهم وی کی کمتر از یک درصد است.

1401/06/03
14:16:19
0.0 / 5
503
تگهای خبر: آنلاین , خدمات , خرید , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
سی دس دریا