سی دی دریا

تولید سریع ترین جت تجاری جهان

تولید سریع ترین جت تجاری جهان

شرکت بمباردیر جت تجاری جدید خود یعنی گلوبال 8000 را که به ادعای این شرکت سریع ترین و دوربردترین جت تجاری تولیدی جهان است، ساخته است.به گزارش سی دی دریا به نقل از نیواطلس، این جت دارای کابینی لوکس بوده و حداکثر سرعت آن به ۱۱۵۲ کیلومتر در ساعت می رسد. حداکثر مسافتی که این جت می تواند طی کند، ۱۴۸۱۶ کیلومتر است.
صنعت تولید جت خصوصی هم اکنون احیا شده و بازار آن ۲۰ درصد پررونق تر از سطح پیش از همه گیری کرونا است. متخصصان می گویند این رشد به بالاترین حد خود رسیده و در نتیجه، انگیزه زیادی برای تولید هواپیماهای جدید که هم از نظر عملکرد و هم از نظر امکانات قدرتمند باشند، وجود دارد.
جت تجاری گلوبال ۸۰۰۰، حداکثر ۱۹ مسافر را حمل می کند. طراحی این هواپیما مبتنی بر هواپیمای گلوبال ۷۵۰۰ همین شرکت است که سرعت آن در طول پروازهای همراه با هواپیمای تعقیب ناسا موسوم به اف ای ۱۸ به حداکثر سرعت مافوق صوت ۱.۰۱۵ ماخ رسید.
گلوبال ۸۰۰۰ دارای بالی به طول ۳۱.۷ متر است و به لطف بال صاف موسوم به فلکس که برای ارائه حداکثر کنترل و پایداری در طیف وسیعی از سرعت ها طراحی شده، در باندهای کوتاه هم قابل استفاده می باشد. نیروی مورد نیاز این هواپیما ازطریق یک جفت موتور جنرال الکتریک تامین می شود که نیروی رانش ۱۸۹۲۰ پوندی به وجود می آورد.
عرشه پرواز این هواپیما دارای مجموعه ای از تجهیزات ناوبری پیشرفته است، همچون چهار نمایشگر بزرگ، کنترل پرواز با سیم، یک نمایشگر سربالا (HUD)، سیستم بینایی پیشرفته (EVS)، سیستم بینایی مصنوعی (SVS)، سیستم پرواز گرافیکی و برنامه ریزی، رادار هواشناسی چند اسکنه، و ناوبری مبتنی بر عملکرد (PBN).

1401/03/03
22:43:00
0.0 / 5
567
تگهای خبر: تجهیزات , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سی دس دریا