سی دی دریا

سازمان های اطلاعاتی استرالیا به دنبال اطلاعات خصوصی کاربران

سازمان های اطلاعاتی استرالیا به دنبال اطلاعات خصوصی کاربران

سی دی دریا: وزارت کشور و سه آژانس اطلاعاتی ملی استرالیا مدعی شدند نگرانی در مورد جمع آوری اطلاعات کاربران این کشور بوسیله فضای مجازی بی مورد است.به گزارش سی دی دریا به نقل از زد دی نت، آژانس های اطلاعاتی در استرالیا نگرانی ها در مورد تصویب قوانینی تازه در پارلمان با هدف جمع آوری اطلاعات خصوصی افراد را بی مورد دانسته اند.
این در حالی است که خیلی از کارشناسان و نهادها و سازمان های مدنی معتقدند چنین اقدامی امنیت و حریم شخصی کاربران استرالیایی را به خطر می اندازد. قانون تازه اختیارات زیادی برای جمع آوری داده های کاربران به شکل گسترده به نهادهای اطلاعاتی و امنیتی استرالیا می دهد.
لایحه مورد بحث، در صورت تصویب، آژانس های اطلاعاتی ملی را قادر می سازد تا در مواردی که خطری قریب الوقوع برای امنیت یک فرد استرالیایی وجود دارد (مانند حملات تروریستی یا آدم ربایی)، کارهایی را برای گردآوری اطلاعات خصوصی کاربران انجام دهند.
تسهیل روند دریافت مجوز برای جمع آوری اطلاعات در مورد افراد استرالیایی مظنون به مشارکت در کارهای تروریستی خاصیت مهم دیگر این لایحه است. مخالفت با این لایحه در درجه اول از طرف شورای حقوقی استرالیا صورت گرفته که به کمیته مشترک پارلمانی اطلاعات و امنیت این کشور اعلام نموده مطمئن نیست چنین اختیاراتی با اهداف عملیاتی سازمان های اطلاعاتی و جاسوسی استرالیا متناسب باشد.
این شورا افزوده هیچ تضمینی برای جلوگیری از سوءاستفاده سران سازمان های جاسوسی دولتی از قدرت خود برای جمع آوری اطلاعات از مردم وجود ندارد و این کار ممکنست حتی در مورد شهروندانی که در معرض هیچ خطری نیستند هم صورت بگیرد. با این وجود تلاش سازمان های اطلاعاتی و جاسوسی استرالیا برای تبدیل این لایحه به قانون ادامه دارد.


منبع:

1400/12/10
15:03:48
0.0 / 5
429
تگهای خبر: امنیت , فضای مجازی , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سی دس دریا