سی دی دریا
همزمان با برگزاری چهارمین رویداد جایزه مصطفی(ص)؛

حضور بیش از ۴۰ دانشمند برجسته جهان اسلام در پارک فناوری پردیس

حضور بیش از ۴۰ دانشمند برجسته جهان اسلام در پارک فناوری پردیس

پارک فناوری پردیس اعلام نمود بیش از 40 دانشمند برجسته جهان اسلام از دستاوردهای پارک فناوری پردیس بازدید خواهند کرد.به گزارش سی دی دریا به نقل از پارک فناوری پردیس، میلاد صدرخانلو رییس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک فناوری پردیس اظهار داشت: در مراسم بزرگ جایزه مصطفی(ص)، تعداد قابل توجهی از دانشمندان جهان اسلام در ایران حضور پیدا کرده اند و ما برای آشنایی این دانشمندان مسلمان با توانمندی های حوزه علم و فناوری کشورمان ایران، برنامه ریزی کرده ایم تا این افراد از پارک فناوری پردیس بازدید نمایند.
وی اضافه کرد: در امتداد ارتباط هر چه بیشتر دانشمندان جهان اسلام با اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور، برنامه ریزی شد تا بیش از ۴۰ دانشمند مسلمان از سراسر جهان همچون برنده های جایزه مصطفی(ص) ۲۰۲۱، با حضور در پارک فناوری پردیس از نزدیک با کارهای علمی و فناورانه پارک و شرکت های عضو آشنا گردند.
صدرخانلو اضافه کرد: همچون میهمانان ویژه این مراسم، پروفسور کامران وفا دانشمند ایرانی دانشگاه هاروارد، پروفسور زاهد حسن، استاد فیزیک دانشگاه پرینستون، پروفسور محمد صائغ، استاد پزشکی و ایمنی شناسی دانشگاه آمریکایی بیروت، پروفسور اقبال چودری، رییس مرکز ICCBS دانشگاه کراچی و پروفسور یحیی تیعلاتی، استاد فیزیک دانشگاه محمد الخامس از مراکش هستند.
وی افزود: بیش از ۴۰ تن از دانشمندان مسلمان سراسر جهان همچون روسای دانشگاه های علوم سلامت بنگلادش، دانشگاه هری پور پاکستان و دانشگاه UPM، UKM و UPSI مالزی همچون میهمانان دیگر این برنامه هستند.
رئیس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک فناوری پردیس اظهار داشت: در این مراسم بعد از معرفی زیست بوم فناوری و نوآوری کشور و همین طور توانمندی ها و کارهایی که در این اکوسیستم اتفاق افتاده است، میهمانان از نمایشگاه دائمی محصولات فناورانه پارک فناوری پردیس، نمایشگاه تجهیزات پزشکی و همین طور موزه علمی صنعت هوانوردی پارک بازدید می کنند. هدف ما از این بازدیدها این است که این افراد به شکل ملموس تری از توانمندی های ما در زمینه علم و فناوری آگاه شوند.
وی افزود: برگزاری جلسات B۲B میان دانشمندان حاضر در برنامه با تعدادی از شرکت های پارک فناوری پردیس، یکی دیگر از برنامه های مهم ما است. باتوجه به محدودیت زمانی و تعداد بسیار بالای شرکت های پارک فناوری پردیس، بررسی دقیقی در ارتباط با حوزه فعالیت این دانشمندان و حوزه های کاری شرکت های پارک انجام داده ایم و موفق شدیم ۲۵ جلسه B۲B در پارک برنامه ریزی نماییم تا این دانشمندان با شرکت های ایرانی جلساتی داشته و بصورت مجزا و اختصاصی با توانمندی های شرکت های ما آشنا گردند.

1400/07/29
15:15:38
0.0 / 5
754
تگهای خبر: تجهیزات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا