سی دی دریا
با انعقاد تفاهم نامه ای؛

خانه خلاق در حوزه هنر و رسانه راه اندازی می شود

خانه خلاق در حوزه هنر و رسانه راه اندازی می شود

به گزارش سی دی دریا تفاهمنامه همکاری میان ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برای ایجاد خانه های خلاق منعقد شد.به گزارش سی دی دریا به نقل از معاونت علمی و فناوری، با انعقاد این تفاهمنامه که به امضای پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی سازمان تبلیغات اسلامی و اسماعیل قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسید، زمینه برای ایجاد خانه های خلاق با هدف توسعه اقتصاد خلاق از راه رونق زیست بوم صنایع نرم، فرهنگی و خلاق، فراهم گردید.
هدف از انعقاد این تفاهمنامه تأسیس خانه های خلاق و مراکز نوآوری تخصصی حوزه هنر، رسانه، صنایع فرهنگی و خلاق با مأموریت جذب و توانمندسازی شتابدهنده ها، استارت آپ ها، شرکتهای خلاق و دانش‏ بنیان برای توسعه زیست بوم صنایع فرهنگی و خلاق در سطح کشور است.
ایجاد بستری برای توسعه صنایع خلاق و فرهنگی
با این تفاهمنامه همکاری گام های اساسی برای حمایت مالی و معنوی از شرکتهای مستقر در خانه های خلاق و مراکز نوآوری صنایع خلاق و فرهنگی، در قالب قانون پشتیبانی از شرکتهای دانش‏ بنیان و خلاق صورت می گیرد. همینطور با معرفی شتابدهنده های تخصصی حوزه فرهنگ و هنر، مسیر توسعه و تجاری سازی ایده های خلاق در حوزه های یاد شده هموار خواهد شد.
پشتیبانی از خانه های خلاق و مراکز نوآوری، زمینه را برای برقراری ارتباط میان مراکز و خانه های خلاق سایر استان ها و تیم های مستقر در آن با شرکت ها و سازمان های مختلف فراهم می آورد.
ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن پشتیبانی از برگزاری رویدادهای در رابطه با حوزه هنر، رسانه، صنایع فرهنگی و خلاق، از خانه های خلاق و مراکز نوآوری برای برقراری ارتباط میان مراکز نوآوری و خانه های خلاق سایر استان ها و دیگر تیم های مستقر با شرکت ها و سازمان های حمایت می کند.
بر اساس این تفاهمنامه همکاری، تسهیل حمایت های ذیل آیین نامه های در رابطه با زیست بوم خلاق و شرکتهای دانش بنیان با محوریت حوزه هنری و همینطور حمایت و مشارکت در جهت ایجاد و راهبری خانه های خلاق و مراکز نوآوری با محوریت فناوری های نرم و فرهنگی و خدمات حوزه هنر، رسانه و خلاق در دستور کار قرار گرفته است.
حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی هم مسئولیت تأمین محل استقرار خانه های خلاق و مراکز نوآوری حوزه هنر، رسانه، صنایع فرهنگی و خلاق و شتابدهنده های این عرصه ها و فراهم کردن زیرساخت ها را در شهر تهران و دیگر استان ها، با تمرکز بر راه اندازی حداقل یک مرکز ویژه در سطح شهر تهران عهده دار شد.
بر اساس تفاهم صورت گرفته آموزش های فنی در رابطه با توانمندسازی شرکتهای خلاق و تیم های مستقر در مراکز نوآوری، شبکه سازی و اتصال خانه ها و شرکتهای خلاق و تیم های مستقر در خانه های خلاق و مراکز نوآوری به حوزه ها و مشتریان بالقوه در حوزه های مورد اشاره از دیگر راهبردهای حوزه هنری برای رونق کسب وکارهای خلاق است.
حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی و معاونت علمی و فناوری، ضمن حمایت و پشتیبانی علمی، فنی و تجهیزاتی از شرکتهای خلاق و تیم های مستقر در خانه های خلاق، با برگزاری رویدادهای در رابطه با حوزه هنر، رسانه، صنایع فرهنگی و خلاق زمینه را برای شناسایی فناوری ها و ظرفیت های دارای کشش بازار و کمک در ایجاد زمینه مناسب فعالیت شرکتهای خلاق مهیا خواهد نمود.
کمیته راهبری با حضور نمایندگانی از ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، پیگیری و تحقق برنامه های تفاهمنامه و نظارت بر حسن اجرای آنها را بر عهده دارند.


منبع:

1399/12/29
13:25:17
0.0 / 5
585
تگهای خبر: آموزش , تجهیزات , خدمات , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سی دس دریا