سی دی دریا
دبیر ستاد توسعه حمل و نقل فضایی:

اولین تاكسی های پرنده مهرماه به آسمان ایران می آیند

اولین تاكسی های پرنده مهرماه به آسمان ایران می آیند

دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ورود اولین تاكسی های پرنده در مهرماه به آسمان آگاهی داد.به گزارش سی دی دریا به نقل از معاونت علمی و فناوری، منوچهر منطقی درباره تاکسی های هوایی اظهار داشت: فعلاً مقرر است از این نوع وسایل نقلیه در مناطق کم تردد استفاده گردد. این کار اگر در استانها و شهرهای کمتر برخوردار هم قابلیت اجرایی داشته باشد بطور قطع رونق اقتصادی را برای آنها به همراه خواهد داشت.
به گفته وی، طرح تاکسی هوایی با هواپیماهای ۴ تا ۱۹ نفره شروع می شود. در این طرح همه فرودگاه های کم تردد کشور فعال می شوند و هواپیماهای موجود در این کلاس می توانند خدمات رسانی بیشتری داشته باشند.
منطقی اظهار داشت: این طرح قبل از انقلاب کلید خورده بود اما به دلائل مختلفی اجرای آن به تعویق می افتاد اما ما در ستاد این طرح را به صورت جدی پیگیری کردیم و با توان دانش بنیانهایمان توانستیم آنرا به مرحله اجرا برسانیم.
دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل هوشمند معاونت علمی و فناوری افزود: فاز ابتدایی آن مهرماه شروع می شود و فاز بعدی آن هم در بهمن ماه قابل اجرا می باشد. اجرای این طرح با کمبودهایی روبرو است مثلاً هم اکنون سوخت این هواپیماها از دیگر کشورها تامین می شود. در صورتیکه توان تولید داخلی آن وجود دارد و با توسعه این طرح، تولید داخلی آن اقتصادی خواهد شد.
منطقی بیان کرد: اگر بتوانیم برای تامین داخلی سوخت این هواپیماها هم کاری نماییم میزان پیشرفت طرح بیشتر می شود و اقدامات سرعت می گیرد. البته افزایش دسترسی های فرودگاهی در مسیرهای خاص و حذف تشریفات فرودگاه ها هم سرعت کار را بالا می برد.

1399/07/03
12:14:20
5.0 / 5
1108
تگهای خبر: فناوری , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سی دس دریا