سی دی دریا

فیسبوك پیش از اشتراك گذاری مطلب در مورد كرونا هشدار می دهد

فیسبوك پیش از اشتراك گذاری مطلب در مورد كرونا هشدار می دهد

سی دی دریا: فیسبوك از این پس به كاربران خود پیش از به اشتراك گذاری مطلب در مورد بیماری كرونا هشدار می دهد تا آنها را از بازنشر مطالب دروغ و غلط در مورد این بیماری بازدارد.به گزارش سی دی دریا به نقل از ورج، به دنبال انتشار انبوهی از اطلاعات غلط، دروغین و قدیمی در مورد ویروس کرونا در فیسبوک، مدیران این شبکه اجتماعی تصمیم گرفته اند تا پیش از به اشتراک گذاری هر مطلبی دراین زمینه یک پیام هشدار برای کاربران نمایش دهند و از این طریق به افراد اطلاع دهند که مطلب ارسالی آنها در اصل متعلق به چه منبعی است و نخستین بار در چه تاریخی انتشار یافته است.
کاربران با کسب اطلاع از این مسائل می توانند بهتر در مورد لزوم به اشتراک گذاری یا عدم اشتراک گذاری مطلب مد نظر خود تصمیم بگیرند. بعنوان مثال، اگر در این پروسه مشخص شود، مطلب ارسالی کاربر قدیمی است وی دیگر علاقه ای به بازنشر آن نخواهد داشت. همین طور از این طریق اعتبار مطلب ارسالی باتوجه به سایت منبع اصلی آن مشخص می شود.
از زمان شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان، فیسبوک به منبعی برای بازنشر اطلاعات دروغ دراین زمینه تبدیل شده است. همین مساله موجب انتقادهای گسترده از مدیران این شبکه اجتماعی و حتی تهدید آن به تعقیب قضائی شده است. فیسبوک مدتی است گروه هایی را که حامی عدم استفاده از ماسک در فضاهای عمومی هستند یا اخبار دروغ در مورد ویروس کرونا به اشتراک می گذارند را می بندد.


منبع:

1399/05/26
23:50:30
5.0 / 5
1307
تگهای خبر: شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا