سی دی دریا

ژاپن پیچیده ترین جت جنگی دنیا را می سازد

ژاپن پیچیده ترین جت جنگی دنیا را می سازد

ژاپن بعد از خرید یك صدجت جنگنده اف35، از برنامه ریزی برای تولید پیچیده ترین جت جنگی دنیا در خاك این كشور آگاهی داده است.به گزارش سی دی دریا به نقل از تک تایمز، ژاپن امیدوار است با تولید این جت های جنگنده قدرتمندترین نیروی هوایی را در بین کشورهای جهان در اختیار بگیرد. البته انتظار می رود طراحی و ساخت جت های جنگنده مورد اشاره حدود یک دهه به طول بینجامد.
جنگنده های مورد اشاره دارای دو موتور بوده و از قابلیت مخفی سازی و فریب رادار منحصر به فردی برخوردار خواهند بود. برمبنای برنامه ریزی ارتش ژاپن نمونه های اولیه این جنگنده ها در سال ۲۰۳۱ آماده می شوند.
جنگنده های جدید جایگزین یک صد جنگنده اف ۲ قدیمی ژاپن می شوند که بر اساس جنگنده های اف ۱۶ آمریکا طراحی شده بودند. هزینه اولیه تولید جنگنده های جدید ۲۶۱ میلیون دلار برآورد شده است. همچون دیگر قابلیت های این جنگنده ها می توان به سیستم شلیک شبکه ای قابل همگام سازی با سایر هواپیماها، شبکه گسترده داخلی تسلیحات قابل انتخاب و امکان مانور بسیار منعطف اشاره نمود.
ژاپن همین طور درصدد تولید پهپادهای جنگی با قابلیت مانور بالا و امکان مخفی سازی است. تولید این پهپادها با همکاری آمریکا و استرالیا صورت می گیرد.

1399/04/21
15:27:15
5.0 / 5
1862
تگهای خبر: شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
سی دس دریا