سی دی دریا

توسعه واكسن ضدكرونا در ژاپن با نانوذرات لیپیدی

توسعه واكسن ضدكرونا در ژاپن با نانوذرات لیپیدی

به گزارش سی دی دریا یكی از شركت های فعال در حوزه ساخت واكسن، به دنبال توسعه نوعی واكسن ضدكرونا در ژاپن است. مقرر است در این شركت از نانوذرات لیپیدی و mRNA برای ساخت این واكسن استفاده گردد.به گزارش سی دی دریا به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، شرکت دایچی سانکیو (Daiichi Sankyo) می خواهد واکسن ضدکرونا را در ژاپن توسعه داده و تولید نماید. این شرکت به دنبال توسعه واکسن مبتنی بر RNA بوده که قابلیت محافظت در مقابل ویروس کرونا را دارد. هم اکنون، این شرکت بخشی از تحقیق و توسعه این واکسن را با همکاری دانشگاه توکیو انجام داده است.
شرکت دایچی علاوه بر توسعه این واکسن، در پروژه تحقیقات واکسن ژنتیکی (mRNA) همکاری دارد، پروژه ای که با عنوان titled Development of a Genetic Vaccine for ۲۰۱۹-nCoV تعریف شده است.
در این فناوری، نانوذرات لیپیدی ایجاد می شود که تا بتواند اجزاء مربوط به ترکیبات دارویی را با خود حمل کرده و اسیدهای نوکلئیک را درون سلول های ایمنی رهاسازی کند. نتایج نشان داده است که این کار باعث تحریک سیستم ایمنی بدن و پاسخگویی آن در مقابل عوامل مهاجم می شود و این پاسخ دهی بدن نسبت به واکسن های استاندارد بهینه شده است.
این شرکت به بررسی و ارزیابی این دارو روی مدلهای حیوانی پرداخته است و نمونه پروتوتایپ واکسن mRNA را برای تولید آنتی بادی ضد ویروس کرونا در بدن تولید کرده است.
براساس یافته های به دست آمده در این پروژه، این شرکت در نظر دارد تا تولید واکسن mRNA را در اولویت قرار دهد.
دایچی سانکیو می خواهد تا کارآزمایی بالینی این واکسن را تا ماه مارس سال آینده انجام دهد. از نتایج این پروژه جهت راه اندازی سیستم تأمین واکسن جدید آنفولانزا هم استفاده خواهد شد.
این شرکت در اطلاعیه ای اعلام نمود: «ما با همکاری وزارت کار و بهداشت و رفاه، آژانس دارو و تجهیزات پزشکی، دانشگاه توکیو و چند سازمان دیگر، به تحقیق و توسعه واکسن mRNA خواهیم پرداخت تا مطمئن شویم که این واکسن به سرعت وارد بازار می شود.
هفته گذشته این شرکت توافق نامه ای با دانشگاه توکیو، شرکت نیچی ایکو فارماکیوتیکال و RIKEN برای تحقیق و توسعه روی فرمولاسیون استنشاقی به منظور درمان کرونا امضاء کرد.


منبع:

1399/04/09
22:12:38
5.0 / 5
1911
تگهای خبر: تجهیزات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
سی دس دریا