سی دی دریا
وزیر ارتباطات تاكید كرد:

تمركززدایی از امكانات انحصاری در پایتخت با ایجاد مركز داده تبریز

تمركززدایی از امكانات انحصاری در پایتخت با ایجاد مركز داده تبریز

به گزارش سی دی دریا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: افتتاح بزرگترین مركز داده شمالغرب و غرب كشور در تبریز سبب تمركززدایی از امكانات ارتباطی در پایتخت می شود.


به گزارش سی دی دریا به نقل از مهر، محمد جواد آذری جهرمی پیش از ظهر یکشنبه در تماس ویدیوکنفرانسی با آئین افتتاح بزرگترین مرکز داده غرب و شمالغرب کشور در تبریز گفت: ایستگاه اول پروژه های مهم این وزارت امسال مربوط به توسعه ارتباطات روستایی برای حدود هزار و ۵۰۰ روستا بمنظور ایجاد عدالت ارتباطی بوده است.
وی افزود: در گام دوم، مرکز داده شماره یک بمنظور ایجاد بستر حمایتی از کسب و کارهای مؤثر در این فضا بوجود آمد.
آذری جهرمی اضافه کرد: در حوزه بسط عدالت ارتباطی و باتوجه به شیوع ویروس کرونا و تاکید برای ارتباطات روستاها و مراکز دوردست، پروژه ارتباطاتی بیش از هزار روستای سراسر کشور در دو هفته گذشته اجرایی شد.
وزیر ارتباطات با اشاره به چهارمین ایستگاه توسعه ارتباطی سال جاری اظهار داشت: امروز شاهد ایجاد مرکز داده شماره دو که بزرگترین مرکز داده شمال و شمالغرب کشور در شهر تبریز هستیم که با تمرکز زدایی از وجود تجهیزات و زیرساخت ها در تهران، کیفیت ارتباطات را برای استان های شمالغرب بهتر کرده و سبب ایجاد تسهیلات برای کسب و کارهای مربوطه و کاهش هزینه ها و پیشبرد کارهای اقتصادی خواهد شد.
وی با اشاره به تاکید دستور رهبر مقام معظم رهبری برای تکمیل زیرساخت های ارتباطات و فناوری اطلاعاتی اظهار داشت: این امر مورد توجه ویژه دولت قرار گرفته و البته تخصیص اعتبارات در این راستا انجام شده است.
آذری جهرمی پشتیبانی از پیام رسان ها و موتور کاوشهای ایرانی را از حوزه های مهم زیرساخت اطلاعاتی دانست و اظهار داشت: با وجود تنگناهای اقتصادی، سرمایه گذاری خوبی در این راستا شده و از مرداد ماه شاهد ورود این زیرساخت ها به فضای ارتباطی خواهیم بود.
وی همین طور بر ایجاد زیرساخت های لازم از طرف اپراتورهای همراه برای دسترسی بهتر دانش آموزان و دانشجویان برای آموزش در بستر فضای مجازی تاکید نمود.
وزیر ارتباطات همین طور از گزارش پلیس فتا درباب کاهش میزان جرایم سایبری با ایجاد رمزهای پویا آگاهی داده و جلوگیری از جرایم سایبری را نیازمند ایجاد زیرساخت های لازم دانست.


منبع:

1399/04/08
20:53:35
5.0 / 5
1976
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا