سی دی دریا

داروی ضدسرطان حاوی نانوذرات لیپیدی آزمایش می شود

داروی ضدسرطان حاوی نانوذرات لیپیدی آزمایش می شود

به گزارش سی دی دریا یكی از شركت های توسعه دهنده داروی ضدسرطان با استفاده از نانوذرات لیپیدی، مقرر است نخستین آزمون های انسانی را روی چند داوطلب مبتلا به تومور صلب سرطانی در اروپا و آمریكا انجام دهد.به گزارش سی دی دریا به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، شرکت اینترنا تکنولوژیز (InteRNA Technologies) اعلام نمود که این شرکت موفق به دریافت مجوز برای شروع فاز اول کارآزمایی بالینی روی داروی میکرو RNA معروف به INT-۱B۳ شده است. این دارو برای از بین بردن تومورهای صلب پیشرفته آزمایش خواهد شد.
INT-۱B۳ یک نانوذره لیپیدی بوده که با miR-۱۳۹۳a-۳p اصلاح شیمیایی شده است. این داور با تجویز سیستماتیک می تواند وارد سلول های سرطانی شود. با عنایت به شیوع کرونا، کارآزمایی بالینی روی این دارو به تاخیر افتاده است و الان پیشبینی می شود که شروع کارآزمایی به نیمه دوم سال ۲۰۲۰ موکول گردد. این شرکت مقرر است بعد از آغاز رسمی کارآزمایی بالینی اطلاعات انتشار یافته را به روزرسانی کند.
INT-۱B۳ یک رویکرد ضدسرطانی است که پتانسیل بالایی برای درمان سرطان دارد، این دارو می تواند روی سلول های سرطانی اثر مستقیم گذاشته، به صورتی که با تحت تأثیر قرار دادن خصوصیت سرکوب گر سیستم ایمنی تومور، باعث فعال شدن سیستم ایمنی بر ضد تومور سرطانی شود.
در این کارآزمایی بالینی مقرر است دوزهای مختلف دارو موردآزمایش قرار گیرد و میزان دوز به مرور افزایش یابد تا در نهایت میزان ایمنی دارویی و تاثیرات دینامیکی دارو و همینطور تأثیر اولیه INT-۱B۳ روی بیماران دارای تومور پیشرفته بررسی شود.
انتظار می رود که در این پروژه از ۸۰ بیمار در ۱۲ مرکز بالینی در آمریکا و اروپا استفاده گردد. بخش اول این کارآزمایی در کشور هلند و بلژیک انجام می شود که برای این کار مقرر است ۳۰ داوطلب ثبت نام کنند، کسانی که از تومور صلب رنج می برند.
روئل شوپولد، مدیرعامل شرکت اینترنا تکنولوژیز می گوید: ماهیت چند هدفی میرکوRNA نشان داده است که این رویکرد جدیدی برای درمان طیف گسترده ای از بیماری های سرطان است. این داور به صورت هم زمان چند مسیر زیست شیمیایی را در تومور هدف قرار می دهد. با عنایت به پتانسیل های درمانی میکروRNA، درک ما از مکانیسم اساسی عملکرد INT-۱B۳ در این پروژه افزایش یافته و تشخیص حامل رهایش دارو بعنوان یکی از اهداف این پروژه خواهد بود. در نهایت ما به دنبال عرضه یک گزینه اصلی برای درمان سرطان هستیم.

1399/03/30
11:52:47
5.0 / 5
1894
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا