سی دی دریا

برگزاری نخستین دوره عالی تربیت مدیران بخش معدن و صنایع معدنی کشور در دانشگاه امیرکبیر

برگزاری نخستین دوره عالی تربیت مدیران بخش معدن و صنایع معدنی کشور در دانشگاه امیرکبیر

به گزارش سی دی دریا، به همت دانشکده مدیریت، علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، نخستین دوره عالی تربیت مدیران در حوزه معادن و صنایع معدنی کشور طراحی شده و در حال اجرا می باشد.


به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا، دکتر مهدی مجیدپور، رئیس دانشکده مدیریت، علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان این خبر اضافه کرد: فقدان دانش های لازم در زمینه مدیریت کسب و کار معادن، اقتصاد، سیاستگذاری و حکمرانی معادن، سبب شده تا بخش معدن و صنایع معدنی با شکوفایی فاصله بسیاری داشته باشند. این در شرایطی است که بخش معادن در کشور ظرفیت بالایی برای نقش آفرینی در اقتصاد ملی داشته و جزو اولویت های صنعتی و اقتصادی کشور است.

دکتر مجیدپور اضافه کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب، دانشگاه صنعتی امیرکبیر مادر دانشگاه های صنعتی کشور است و بنظر می رسید تا این دانشگاه که دارای دانشکده های مدیریت، مهندسی معدن و مهندسی مواد و متالوژی است، در پر کردن خلأ دانش و مهارت مدیریت معادن و صنایع معدنی هم پیشتاز و پیشقدم باشد.

وی اظهار داشت: بر همین مبنا بعد از انجام مطالعات لازم و برقراری تعاملات سازنده با مدیران معدنی کشور، برای نخستین بار دوره عالی تربیت مدیران اجرایی در قسمت معدن و صنایع معدنی طراحی شده و الان در حال اجرا می باشد. خانه معدن ایران شریک اصلی در طراحی و برگزاری این دوره است و مساعدت های فراوانی جهت برگزاری این دوره انجام داده است که جای تقدیر و تشکر دارد.

رئیس دانشکده مدیریت، علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: این دوره حاصل زحمات، تعاملات و هم اندیشی های مختلف بین دانشگاه صنعتی امیرکبیر، شرکتهای تجاری و تشکل های معدنی است. جهت برگزاری مناسب این دوره و طراحی عناوین دروس، سرفصل ها و محتوای آنها مطابق با آخرین پیشرفت های علمی در دنیا و همینطور نیاز بخش معدن و صنایع معدنی کشور، بیشتر از یک سال زمان صرف شد.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر مجیدپور تصریح کرد: مدرسین این دوره را اساتید برجسته و مخاطبین این دوره را مدیران کلیدی شرکتهای معدنی می سازند. برگزاری دوره چند سال به طول خواهد کشید و به دانش پذیران در انتهای دوره گواهی معتبر از جانب دانشگاه صنعتی امیرکبیر اعطاء خواهد شد.
1402/05/22
07:56:15
0.0 / 5
300
تگهای خبر: سازنده , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
سی دس دریا