سی دی دریا
برای خنثی كردن جاسوس ها؛

تکنولوژی جدید پهپادی برای شکار ایمن پهپادهای دشمن

تکنولوژی جدید پهپادی برای شکار ایمن پهپادهای دشمن

به گزارش سی دی دریا سیستم هایی ابداع شده که در چارچوب آنها از پهپادهای خوب برای از کار انداختن پهپادهای دشمن استفاده می شود و یکی از جدید ترین آنها مانع سقوط پهپادهای خنثی شده هم می شود.به گزارش سی دی دریا به نقل از نیواطلس، برای خنثی کردن پهپادهایی که مأموریت هایی مانند مأموریت های جاسوسی انجام می دهند یک سیستم جدید طراحی شده که رویکرد ایمن تری را اتخاذ می کند و مانع از آن می شود که پهپادهای کنترل شده به آسانی روی زمین سقوط کنند.
در خیلی از سیستم های مبتنی بر مقابله پهپاد با پهپاد، پهپاد مدافع توری را به سمت پهپاد دشمن شلیک می کند. سپس پروانه های پهپاد دوم در تور شلیک شده گرفتار شده و از چرخش باز می ایستند و این امر سبب سقوط پهپاد بر روی زمین می شود که امکان دارد بر روی افراد، خودرو ها، ساختمان ها و غیره بیفتد.
پروژه AUDROS قاره اروپا (سیستم پهپاد خودکار) برای ابداع یک سیستم جایگزین کم خطرتر در نظر گرفته شده است. در چارچوب نسخه فعلی این سیستم، یک پهپاد هشت پره یا اکتوکوپتر به نام پنجه یک توسط شرکت فلای ۴ فیوچر در جمهوری چک ساخته شده است.
هنگامی که یک پهپاد دشمن که درحال نزدیک شدن است شناسایی می شود، پهپاد پنجه یک به صورت مستقل از زمین بلند می شود، به سمت محل آن پهپاد پرواز می کند، خویش را بالای آن پهپاد قرار می دهد، سپس یک ردیف از طناب های آویزان را آزاد می کند که در دو بوم تاشو در قسمت زیرین آن مستقر شده اند. ملخ های پهپاد دشمن در آن طناب ها که مانند تور هستند، گیر می کنند. از آنجاییکه این طناب ها هنوز به پهپاد پنجه یک متصل هستند، پهپاد شکار شده تا وقتی که فرود بیاید در زیر آن آویزان می ماند و سقوط نمی نماید.
این سیستم اخیراً با موفقیت در جمهوری چک و با همکاری نزدیک با سازمان زندان های چک آزمایش شده است، چونکه یکی از کاربردهای احتمالی این فناوری پیشگیری از استفاده از پهپادها و هواپیماهای بدون سرنشین برای قاچاق اقلام مختلف به داخل یا خارج از زندان است.

1401/05/18
12:05:08
0.0 / 5
492
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سی دس دریا