سی دی دریا

کلاهبرداری ده میلیون دلاری کارمند سابق اپل

کلاهبرداری ده میلیون دلاری کارمند سابق اپل

سی دی دریا: دادستان های ایالات متحده در چند ایالت یک کارمند سابق شرکت اپل را به کلاهبرداری بیش از ۱۰ میلیون دلاری از این شرکت به اشکال مختلف متهم کردند.به گزارش سی دی دریا به نقل از رویترز، بر مبنای پرونده های دادگاه فدرال در سن خوزه، کالیفرنیا، دیرندرا پراساد از اعتماد به خود بعنوان خریدار محصولات زنجیره تأمین خدمات جهانی اپل برای کلاهبرداری از این شرکت سوءاستفاده کرده و با پنج افترا جنایی روبرو است.
دادستان ها گفتند که پراساد بعنوان خریدار محصولات و خدمات اپل، با فروشندگان آنها مذاکره کرده و سفارش هایی را عرضه می داده و اپل بر مبنای مبالغ فاکتوری که در سیستم خرید وی وارد شده بود، پرداخت ها را انجام می داد.
پراساد ظاهراً با گرفتن رشوه، سرقت قطعات با استفاده از دستورالعمل های مخدوش و غلط تعمیر، و وادار کردن اپل برای پرداخت هزینه خرید اقلام و خدماتی که هیچگاه دریافت نکرده بود، از اپل کلاهبرداری کرده است.
دادستان ها گفتند پراساد همینطور از پرداخت مالیات خودداری کرده و درآمدهای حاصل از فعالیتهای خویش را با پولشویی مخفی کرده است. اسناد دادگاه نشان داده است که اپل در دسامبر ۲۰۱۸ او را بعد از یک دهه کار اخراج کرد.
سوابق دادگاه نشان داده است که دو فروشنده ای که با اپل همکاری می کردند و ظاهراً با پراساد در طرح های کلاهبردارانه وی همکاری داشتند، در ماه دسامبر به اتهامات خود اعتراف کردند.


منبع:

1401/01/04
14:22:10
0.0 / 5
544
تگهای خبر: خدمات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا