سی دی دریا
مشاور معاون علمی در حوزه علوم شناختی؛

ضرورت پشتیبانی از پروژه های علوم شناختی برای تولید محصولات ملموس

ضرورت پشتیبانی از پروژه های علوم شناختی برای تولید محصولات ملموس

به گزارش سی دی دریا مشاور عالی معاون علمی و فناوری در زمینه علوم شناختی اظهار داشت: باید حوزه علوم شناختی توسط شتابدهنده ها مورد حمایت قرار بگیرند تا محصولات ملموسی به تولید برسند.


به گزارش سی دی دریا به نقل از مهر، کمال خرازی مشاور عالی معاون علمی و فناوری در زمینه علوم شناختی امروز در مراسم رونمایی و داوری چهار محصول حوزه علوم شناختی که در محل معاونت علمی برگزار شد، سخنرانی کرد.

خرازی اضافه کرد: هدف نهایی ما در ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی توسعه محصولاتی بود که در نهایت به محصولی تاثیر گذار تبدیل گردد.

مشاور عالی معاون علمی و فناوری اشاره کرد: در حقیقت پس از توسعه نیروهای انسانی و تربیت متخصصان در زمینه شناختی در حوزه توسعه محصول تمرکز کردیم.

بگفته خرازی، همین طور توسعه دانش شناختی جهت استفاده مردم از محصولات ملموس برای رفع مشکلات مرتبط از دیگر اهداف ستاد علوم شناختی شمرده می شود.

وی با اعلان اینکه طی سال های اخیر مقدمات فعالیت شتابدهنده ها نیز در ستاد فراهم گشته است، اظهار داشت: بواسطه شتابدهنده ها ایده ها به محصول تبدیل می شوند که خوشبختانه در ستاد علوم شناختی به این مساله اهمیت داده شده است.

بگفته مشاور عالی معاون علمی و فناوری در حوزه علوم و فناوری های شناختی، این ستاد از ایجاد شتابدهنده ها حمایت کرده تا استارت آپهای بیشتری تشکیل شوند و در ادامه تبدیل به شرکتهای دانش بنیان شوند.

خرازی عنوان کرد: حالا نخستین شتابدهنده مورد تایید این ستاد توانسته از چند تیم حمایت کند که مقدمات تولید محصول فراهم گردد و به دست مردم برسد.


منبع:

1400/09/05
13:44:24
0.0 / 5
656
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سی دس دریا