سی دی دریا
در گزارش سی دی دریا اعلام شد؛

آخرین وضعیت تولید اتوبوس برقی

آخرین وضعیت تولید اتوبوس برقی

مدیر طرح های کلان ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی، حمل و نقل با اشاره به اینکه اتوبوس های برقی آماده رونمایی هستند، اظهار داشت: شهرداری تهران و مشهد برای خرید این اتوبوس ها اعلام آمادگی کرده اند.شهریار زینی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت اتوبوس های برقی ایران ساخت اظهار داشت: هدف اصلی این پروژه بومی سازی اقلام «های تک» برقی همچون «درایو اتوبوس» و «موتور الکتریکی»، «مجموعه باتری پک»، «کانورترهای دی سی»، «شارژر»، «ماژولهای اتوبوس» و بقیه اقلام اتوبوس بوده است.
مدیر طرح های کلان ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی، حمل و نقل معاونت علمی و فناوری با اشاره به اینکه مجری این پروژه دانشگاه تهران با همکاری یک شرکت ایرانی است، اظهار داشت: حالا نمونه مهندسی آن آماده و مقرر است پیش از انتخابات و تا پیش از آخر خرداد ماه به مرحله رونمایی برسد.
وی با اشاره به اینکه پس از رونمایی باید به سمتی برود که مراحل دریافت پلاک دریافت شود، اضافه کرد: شرکتهای ایرانی توانایی تولید و ساخت این اتوبوس های برقی را دارند؛ حالا این اثبات شده و ضمن قرارداد با کاربر یا مشتری میتوان هزینه های این مراحل را جذب کرد تا گواهینامه استاندارد را دریافت کند.
زینی با اشاره به اینکه تک تک اعضای این اتوبوس برقی ساخت داخل می شود و میتوان گفت ۸۰ درصد آن بومی سازی شده است، اضافه کرد: این نمونه اتوبوسی که ایجاد می شود نمونهVP است یعنی نمونه ای که نزدیک به معیار تولید است و می تواند به سمت مراحل دریافت پلاک برود و تست های لازم را انجام دهد.
وی ضمن اشاره به انعقاد قرارداد در زمینه خرید این اتوبوس های برقی اظهار داشت: اخیراً شهرداری تهران و مشهد اعلام آمادگی کردند که برخی از این اتوبوس های برقی را خریداری کند و چراغ اول را روشن کرده اند.
مدیر طرح های کلان ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی، حمل و نقل معاونت علمی و فناوری اضافه کرد: شهرداری تهران برای خرید ۱۰ دستگاه و شهرداری مشهد برای خرید بیشتر از ۵ دستگاه اعلام آمادگی کرده و در حال رایزنی هستند که این قرارداد منعقد شود. زینی تصریح کرد: اگر منابع به خوبی برای تولید اختصاص یابد پیشبینی می نماییم تا آخر ۱۴۰۰ این اتوبوس به تولید برسد.

1400/02/18
10:59:28
0.0 / 5
708
تگهای خبر: دستگاه , فناوری , مشتری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا