سی دی دریا

شبكه ای با حضور 3 هزار متخصص ایرانی خارج از كشور به وجود آمد

شبكه ای با حضور 3 هزار متخصص ایرانی خارج از كشور به وجود آمد

سی دی دریا: معاونت علمی و فناوری اعلام نمود شبکه ای با حضور 3 هزار نفر از متخصصان و کارآفرینان ایرانی مشتاق همکاری با کشور شکل گرفت.به گزارش سی دی دریا به نقل از معاونت علمی و فناوری، در چند سال قبل معاونت علمی و فناوری به دنبال افزایش تردد متخصصان و دانشمندان ایرانی خارج از کشور با تمرکز بر روی فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر دنیا و ارائه تصویر واقعی از وضعیت کشور در حوزه های علمی و فناوری برای آنها است. در این راستا برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور ( connect.isti.ir ( را اجرائی کرده است.
یکی از اهداف معاونت علمی در قالب این برنامه، ترغیب نخبگان ایرانی و همین طور تسهیل شرایط تردد آنها به کشور با کمک شبکه های تخصصی و استفاده از فرصت حضور نخبگان در کشور است. به همین دلیل نیز یک شبکه ۳ هزار نفره از متخصصان و کارآفرینان ایرانی مشتاق همکاری با کشور ایجاد و تعاملات مثبتی را با آنها آغاز نموده است.
در حال حاضر این شبکه طیفی از برنامه های مختلف، شامل «ارائه ویدئو کنفرانس از کشور محل اقامت»، «برگزاری سخنرانی در دانشگاه های کشور»، «برگزاری کارگاه های تخصصی، «همکاری در پروسه انتقال فناوری»، «کمک به شرکت های دانش بنیان داخلی برای صادرات محصولات» و همین طور «برون سپاری پروژه ها» را در اولویت خود قرار داده است و متخصصان و دانشمندان ایرانی را ترغیب به مشارکت در این برنامه ها می کند.
مزیت ارتباط با شبکه های مذکور شکل گیری اعتمادی است که ایرانیان متخصص به این شبکه ها دارند و این اعتماد همراه با شناخت مناسب از فضای داخل و خارج ایران موجب می شود همکاریهای تعریف شده با ریسک و هزینه کمتر و با موفقیت بیشتری صورت گیرد.


منبع:

1400/02/12
14:37:53
0.0 / 5
545
تگهای خبر: شبكه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سی دس دریا