سی دی دریا
در جهت سركوب آزادی بیان ؛

فیسبوك هشتگ استعفای نخست وزیر هند را بلوكه كرد

فیسبوك هشتگ استعفای نخست وزیر هند را بلوكه كرد

سی دی دریا: فیسبوک هشتگ استعفای نخست وزیر هند را که توسط کاربران این کشور در اعتراض به عملکرد نارندرا مودی مورد استفاده بود، بلوکه کرده است.به گزارش سی دی دریا به نقل از انگجت، اقدام مورد اشاره که در جهت سرکوب آزادی بیان در هند انجام شده باعث شده تا کاربران در صورت جستجوی هشتگ resignModi در فیسبوک هیچ نتیجه ای را مشاهده نکنند. این در حالیست که هزاران پست فیس بوکی با این مساله انتشار یافته است.
به دنبال شیوع گسترده ویروس کرونا در هند و ابتلای روزانه صدها هزار نفر در این کشور به کرونا، نخست وزیر هند به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است. کاربران زیادی نیز با حضور در شبکه های اجتماعی خواهان استعفای فیسبوک شده اند. اما با توجه به این که هند متحد نزدیک آمریکاست، شبکه های اجتماعی این کشور تلاش می کنند اخبار منفی در مورد نخست وزیر آنرا سانسور کنند.
سانسور هشتگ استعفای مودی محدود به هند نیست و در دیگر کشورها همچون آمریکا نیز در جریان است. قبل از این افشا شده بود توئیتر نیز مطالبی که در انتقاد از عملکرد نارندرا مودی در این شبکه اجتماعی ارسال می شود را حذف می کند. دامنه این سانسور حتی به پست های سیاستمداران و چهره های مشهور هندی نیز رسیده است.
به دنبال اعتراض های گسترده کاربران هندی، فیسبوک ساعاتی قبل بلوکه کردن هشتگ استعفای مودی را متوقف کرد و ادعا نمود این امر موقتی بوده و علت آن نیز بررسی می شود. به دنبال توقف این سانسور حداقل ۱۲ هزار پست با هشتگ مورد اشاره در فیسبوک مشاهده شده است.


منبع:

1400/02/10
14:10:09
0.0 / 5
576
تگهای خبر: توئیتر , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سی دس دریا