سی دی دریا
با قیمت كمتر از نمونه خارجی؛

دستگاه مورد نیاز در صنعت واكس سازی بومی شد

دستگاه مورد نیاز در صنعت واكس سازی بومی شد

یک شرکت دانش بنیان با تولید یک دستگاه دارای کاربرد در واکسن سازی آنرا با قیمت کمتر از نمونه مشابه خارجی ارائه کرد.به گزارش سی دی دریا به نقل از معاونت علمی و فناوری، حسین نجفی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: محصولات این شرکت، عموماً در حوزه زیست فناوری به کار گرفته می شوند. ما در این شرکت محصولاتی تولید می نماییم که در حوزه تحقیقات و شرکت های تولیدی، مورد استفاده قرار می گیرد.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان اضافه کرد: یکی از محصولات این شرکت محصول بیوراکتور با کیسه یک بار مصرف است. این محصول با نام بیوراکتور یک بار مصرف نیز شناخته می شود. از این دستگاه نیز در مراکز تحقیقاتی و کارخانه های مانند واحدهای تولید دارو استفاده می شود.
این فعال دانش بیان ضمن توضیح بیشتر در مورد خاصیت های فنی دستگاه، اظهار داشت: واکسن سازی، تولید کیت و واکسن انعقادی همچون تعدادی از محصولاتی است که می توان با کمک این محصول تولید کرد. بیوراکتور با کیسه یک بار مصرف، محصولی با فناوری بالا است که می تواند هزینه و زمان تولید را به شکل قابل توجهی بکاهد.
وی همین طور بیان کرد: با این همه جهت استفاده از این محصول باید فرهنگ سازی لازم در بین مدیران واحدهای تولیدی صورت گیرد، تا آنرا جایگزین روش های سنتی کنند. انکوباتور دی اکسید کربن نیز یکی دیگر از محصولات این شرکت است. واحدهای تحقیقاتی در دانشگاه ها همچون مشتریان این محصول هستند.
نجفی ضمن تاکید بر رعایت اصول مهندسی در تولید محصولات دانش بنیان، افزود: از انکوباتور س او ۲ یا انکوباتور دی اکسید کربن برای کشت سلولی استفاه می شود. عموم محصولات ما از نظر قیمت فاصله زیادی با محصولات مشابه خارجی دارند و گاهی این فاصله به یک دهم قیمت می رسد. یکی دیگر از محصولات شرکت پمپ پریستالتیک است که با آن می توان مواد حساسی مانند مواد دارویی، شیمیایی یا خون را پمپ کرد.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان با اشاره به تلاش صنعت داروسازی کشور برای خودکفایی کامل اظهار داشت: واحدهای دانش بنیانی مانند ما در صورتی می توانند به حیات خود ادامه دهند و از یک رشد صعودی برخوردار باشند که محصولات آنها توسط شرکت های بزرگ خریداری شود.
وی همین طور بیان کرد: حمایت نهادهایی مانند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای بسط بازار می تواند مثمر ثمر باشد. باتوجه به کیفیت محصولات، دو شرکت روسی در حال بررسی خط تولید این واحد صنعتی هستند تا در حوزه کیسه یک بار مصرف برای آنها کالا تولید شود. کیسه یک بکار مصرف بیوراکتور بر عکس نام آن، برای تولید نیازمند فناوری است.

1400/02/09
20:41:26
0.0 / 5
543
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سی دس دریا