سی دی دریا
در یك شركت دانش بنیان؛

پلت فرم شهر هوشمند طراحی شد

پلت فرم شهر هوشمند طراحی شد

به گزارش سی دی دریا یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری خراسان شمالی موفق به راه اندازی پلت فرم شهر هوشمند شد.


به گزارش سی دی دریا به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، محمد اکبرپور سکه، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان طراحی کننده پلت فرم شهر هوشمند اظهار داشت: سیستم نوآوری اجتماعی حرفه ای این پلت فرم در لایه چهارم از شهر هوشمند، زیرساخت پلت فرم شهر هوشمند را بوجود آورده است که اپلیکیشن ها و زیر سیستم های دیگر می توانند در این لایه سوار شوند. اکبرپور در مورد معماری لایه های شهر هوشمند اظهار داشت: شهر هوشمند از پنج لایه «سخت افزار»، «آنتن ها و اینترنت»، «سنسورها و IOT»، «لایه نرم افزاری» و در نهایت «لایه اپلیکیشن ها» تشکیل شده است.
وی افزود: هم اکنون این پلت فرم در شهر بهشهر استان مازندران و شیروان و بجنورد از شهرهای خراسان شمالی به راه افتاده است و بزودی در شهر بندرعباس هم فعال خواهد شد.
اکبرپور بزرگترین حُسن این پلت فرم را فراهم کردن زیرساخت برای استارت آپ ها عنوان نمود و اظهار داشت: استارت آپ ها می توانند ابزارهای خویش را به سادگی و با اضافه کردن یک ماژول خدماتی به پلت فرم اضافه کرده و در بستر این پلت فرم خدمات عرضه کنند. ایشان در ادامه در مورد مزیت این فروشگاه هم اضافه کرد: محلی بودن فروشگاه ها بر مبنای هر شهر، قابلیت ایجاد فروشگاه اینترنتی برای مشاغل خانگی، داشتن فرایند خرید اینترنتی بسیار ساده از هر فروشگاه با کمترین مصرف اینترنت، تخصیص یک سایت و یک اپلیکیشن به فروشگاه های ثبت شده، امکان داشتن فروشگاه اینترنتی مشارکتی و غیر مشارکتی از مزایای این فروشگاه اینترنتی است. مدیرعامل شرکت اظهار داشت: این سیستم یک زیرساخت قدرتمند است که بعنوان یک پلت فرم انعطاف پذیر با معماری چند لایه و مناسب برای شهر هوشمند، طراحی و پیاده سازی شده است. اپلیکیشن های مختلف کاربردی در حوزه های کسب و کارهای خدماتی و فروشگاهی، سازمان ها، ادارات، آموزشگاه ها، دانشگاه ها و مدارس می توانند در این زیرساخت جامع به صورت یکپارچه قرار گیرند. وی افزود: در حوزه آموزش مجازی برخی از دانشگاه ها و مدارس از این زیرساخت استفاده می نمایند. مدیرعامل شرکت اظهار داشت: در نظر داریم تا در تمامی شهرهای کشور این بستر را فراهم نموده و تمامی بازارهای محلی سطح کشور را به این پلت فرم متصل نماییم.


منبع:

1400/01/26
11:16:11
0.0 / 5
652
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا