سی دی دریا
با نقض تصمیم قبلی؛

دیوان عالی آمریكا به نفع حساب توئیتر ترامپ رأی داد

دیوان عالی آمریكا به نفع حساب توئیتر ترامپ رأی داد

دیوان عالی آمریکا تصمیم دادگاهی در مورد حساب توئیتری دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را لغو نمود. برمبنای آن حکم، ترامپ قانون اساسی آمریکا را با بلوکه کردن منتقدانش نقض کرده بود.به گزارش سی دی دریا به نقل از سی ان بی سی، قضات دیوان عالی آمریکا تصمیم مذکور که توسط یک دادگاه تجدیدنظر فدرال صادر شده بود را نقض کردند و با رد آن، موضوع به دادگاه پایین تری ارسال شد. با توجه به این که دونالد ترامپ الان یک شهروند عادی است، تصمیم گیری در این مورد در یک دادگاه بدوی صورت خواهد گرفت. اما از آنجایی که دیوان عالی آمریکا این پرونده را غیرفعال یا مسکوت تلقی کرده، پس پیش بینی می شود این پرونده از این پس مسکوت گذاشته شود.
اعلام این مساله در قسمتی از یک لیست طولانی از تصمیمات دیوان عالی آمریکا صورت گرفته و توضیحی در مورد علت تصمیم گیری مورد اشاره ارائه نشده است.
هیأتی سه نفره از قضات آمریکایی در سال ۲۰۱۹ به اتفاق آرا اعلام نمودند که دونالد ترامپ با بلوکه کردن منتقدان خود در توئیتر قانون اساسی آمریکا و آزادی های مصرح قیدشده در آنرا نقض کرده و از حضور خود در پست ریاست جمهوری سوءاستفاده کرده است.
منتقدان این حکم معتقد بودند صدور آن نشانگر دشواری های رسیدگی به پلت فرم های دیجیتال و چالش های استفاده از آموزه های قدیمی در مورد آنها است.

1400/01/17
12:32:01
0.0 / 5
577
تگهای خبر: توئیتر , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا