سی دی دریا
گزارشهای جدید نشان می دهد؛

نفوذ هكرهای سولار ویندز به ایمیل مقامات وزارت امنیت داخلی آمریكا

نفوذ هكرهای سولار ویندز به ایمیل مقامات وزارت امنیت داخلی آمریكا

سی دی دریا: گزارشی جدید نشان میدهد که در عملیات هک سولار ویندز، هکرها به ایمیل وزیر امنیت داخلی پیشین آمریکا و تیم امنیت سایبری این وزارتخانه نفوذ کرده اند.به گزارش سی دی دریا به نقل از انگجت، بنظر می رسد در عملیات هک سولار ویندز که اوایل ۲۰۲۱ میلادی صورت گرفت اطلاعات تعدادی از مقامات وزارت امنیت داخلی آمریکا به خطر افتاده است.
خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی اشاره می کند هکرها در این عملیات به ایمیل اعضای کلیدی این وزارتخانه امنیت میهن همچون چاد ولف (وزیر امنیت داخلی پیشین) و اعضای تیم امنیت سایبری که تهدیدهای خارجی را ردیابی می کنند، دسترسی یافته اند.
مقامات وزارتخانه های دیگر نیز هدف این حمله بوده اند و حداقل یکی از اعضای کابینه کاخ سفید قربانی این حمله شده است. هکرها برنامه های خصوصی مقامات وزارت انرژی همچون وزیر وقت آنرا سرقت کرده بودند.
سارا پگ سخنگوی وزارت امنیت داخلی آمریکا به آسوشیتد پرس اظهار داشت: تعداد اندکی از کارمندان هدف حمله سولار ویندز قرار گرفته اند. اما نام آنها را فاش نکرده بود. او همین طور اشاره کرده بود حالا هیچ نشانه ای از خطر در شبکه وزارتخانه دیده نمی گردد.
ولف نیز از اظهار نظر در این زمینه خودداری کرده بود.
هم حالا نشانه های مختلفی وجود دارد که هکرها با کمک این حمله سایبری به دولت آمریکا نفوذ کرده اند و بعنوان مثال به حساب های ایمیل وزارت دادگستری دسترسی یافته باند.
اگر گزارش ها صحیح باشد، احتمالاً خسارت به وجود آمده در نتیجه عملیات هک بسیار بدتر از تصورات پیشین خواهد بود.


منبع:

1400/01/13
22:36:52
0.0 / 5
631
تگهای خبر: امنیت , سایبری , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سی دس دریا