سی دی دریا

صنعت تایرسازی از واردات بی نیاز شد

صنعت تایرسازی از واردات بی نیاز شد

به گزارش سی دی دریا یک شرکت دانش بنیان با تولید چند محصول کلیدی، صنعت تایرسازی کشور را از واردات این محصولات بی نیاز کرد.به گزارش سی دی دریا به نقل از معاونت علمی و فناوری، محمد بابازاده مقصودلو مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: این شرکت در زمینه طراحی و تولید سیستم های کنترل صنعتی فعالیت دارد. صنایع مختلف در این حوزه به تجهیزات و دستگاه هایی نیازمند هستند که پیش از این، تنها از راه واردات تأمین می شد و ما برای بومی سازی آنها اقدام کردیم.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان اضافه کرد: یکی از محصولات ما، ماشین های تایر تست است. این ماشین برای اندازه گیری کیفیت تایرهای تولید ایران و وارداتی به کار می آید. این محصول با قیمت قابل توجهی از خارج از کشور وارد می شد و ما آنرا با قیمت بسیار کمتر عرضه کردیم.
این فعال دانش بنیان، ضمن تاکید بر ادامه تلاش ها برای بومی سازی همه تجهیزات در صنعت تایرسازی، اظهار داشت: محصول دیگر، ماشین تایر تست غلطشی است که آن هم جهت بررسی کیفیت تایر به کار می آید. این محصول از خارج از کشور با قیمتی در حدود ۱۶ میلیارد تومان وارد می شد، در حالیکه ما آنرا با یک چهارم قیمت نمونه مشابه خارجی عرضه نموده ایم.
وی همینطور اضافه کرد: کیفیت محصولات ما بسیار بالاتر از برخی کشورهای جنوب شرق آسیا است و با کیفیت برترین برندهای اروپایی در آلمان برابری می کند. پیش از این کارخانجات برای تعویض قطعات این دستگاه با معضل بزرگی روبه رو بودند، چونکه فروشنده خارجی برای محصول گارانتی عرضه نمی کرد و متخصصی هم برای تعمیر دستگاه، اعزام نمی کرد.
بابازاده مقصودلو ضمن عرضه توضیح بیشتر در زمینه، محصولات بومی سازی شده افزود: در زمینه خرید محصولات خارجی، همینطور یکی از اشکالات، انتقال پول به خارج است، که با مشکل روبرو شده است. با بومی سازی این محصولات، تمام این مشکلات مرتفع شده است. امیدوار هستیم با تولید و بومی سازی دیگر محصولات، بتوانیم کارخانجات را به صورت کلی از خرید محصولات خارجی، بی نیاز نماییم.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان، بیان نمود: هم اکنون در حال طراحی یکی از تجهیزات کلیدی مورد نیاز در صنعت تبدیل ذرت به گلوکوز هستیم که ۴ برابر آب کمتری، مصرف می کند و مصرف آب را به شدت می کاهد.


منبع:

1399/12/30
14:43:53
0.0 / 5
632
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا