سی دی دریا
كمیسیون امنیت ملی آمریكا مطرح كرد؛

اعلام نگرانی رسمی آمریكا از پیشتازی چین در حوزه هوش مصنوعی

اعلام نگرانی رسمی آمریكا از پیشتازی چین در حوزه هوش مصنوعی

سی دی دریا: کمیسیون امنیت ملی آمریکا در حوزه هوش مصنوعی اخطار داد در صورت عدم سرمایه گذاری جدی داخلی، چین تا یک دهه دیگر پیشتاز جهان در حوزه هوش مصنوعی خواهد شد.به گزارش سی دی دریا به نقل از زد دی نت، بر مبنای تازه ترین گزارش این کمیسیون در مورد تحولات هوش مصنوعی در آمریکا، تهدید چین در این حوزه کاملاً جدی است و این کشور با سرعت در حال ارتقای قابلیت های خود در این بخش است.
در بخشی از این گزارش ۷۵۰ صفحه ای تصریح شده که چین از توانمندی، استعداد و جاه طلبی لازم برای پیشی گرفتن از آمریکا و تبدیل شدن به رهبر جهان در حوزه هوش مصنوعی تا یک دهه دیگر برخوردار می باشد و اگر ایالات متحده در این حوزه سرمایه گذاری جدی نکرده و توانمندی های کامپیوتری خویش را ارتقا ندهد با خطر جدی مواجه خواهد شد.
در ادامه گزارش مذکور اخطار داده شده که هوش مصنوعی خطر تهدیدهای ناشی از حملات سایبری و انتشار اخبار جعلی را تشدید می کند و در این حوزه روسیه و چین به شکل جدی آمریکا را تهدید می کنند.
استفاده محدود از حملات سایبری مبتنی بر هوش مصنوعی تنها نوک کوه یخ را به ما نشان داده است. تشدید بحران های جهانی ناشی از شیوع کرونا و گرمایش زمین همکاری برای مقابله با این تهدید امنیت ملی را ضروری کرده است.
در این گزارش که زیر نظر اریک اشمیث مدیرعامل سابق گوگل و رئیس کمیسیون مذکور تهیه شده، از دولت آمریکا خواسته شده تا ۴۰ میلیارد دلار در حوزه تحقیق و توسعه در رابطه با هوش مصنوعی سرمایه گذاری کند.


منبع:

1399/12/15
12:32:05
0.0 / 5
827
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا