سی دی دریا
برای مقاله با اخبار جعلی؛

فیسبوك، گوگل، مایكروسافت، تیك تاك و توئیتر تسلیم استرالیا

فیسبوك، گوگل، مایكروسافت، تیك تاك و توئیتر تسلیم استرالیا

سی دی دریا: تعداد قابل توجهی از شرکت های فناوری بزرگ که در استرالیا فعال می باشند از موافقت با اجرای دستورالعمل های دولت این کشور با هدف مقابله با انتشار اخبار دروغ در فضای مجازی آگاهی داده اند.به گزارش سی دی دریا به نقل از زد دی نت، شش شرکت فناوری فیسبوک، گوگل، مایکروسافت، تیک تاک، توئیتر و ردبابل اعلام نموده اند از قوانین تازه دولت استرالیا برای جلوگیری از نشر اخبار دروغ و جعلی تبعیت کرده و به مفاد آن پایبند خواهند بود.
قوانین مورد اشاره توسط گروهی موسوم به صنعت دیجیتال یا دیجی در استرالیا تهیه شده که یک سازمان غیرانتفاعی مدافع حقوق فعالان صنعت دیجیتال در این کشور است. کار تدوین این قوانین از دسامبر سال ۲۰۱۹ شروع شده است.
قوانین مورد اشاره در هفت بخش تدوین شده اند که در آنها بر ضرورت رعایت آزادی بیان و نیز عدم پاک شدن محتوای انتشار یافته در پلت فرم های مختلف تنها در صورت طرح ادعای نادرست بودن آن پیش از اثبات قانونی موضوع، تاکید گردیده است.
رعایت حریم شخصی کاربران پلت فرم ها توسط مدیران و گردانندگان آنها و ضرورت مقابله با اخبار جعلی با رعایت امنیت و حریم شخصی کاربران اینترنت مساله دیگری است که در این قانون به آن پرداخته شده است.
توانمندسازی کاربران نکته دیگری است که در این قانون به آن اشاره شده است. بر همین اساس، پلت فرم ها باید به کاربران کمک کنند انتخاب های مناسبی برای دسترسی به محتوای رسانه ای دیجیتال انجام دهند تا کمتر در معرض اخبار و اطلاعات جعلی قرار بگیرند. پشتیبانی از تحقیقات مستقل در مورد سیاست گذاری های پلت فرم ها و فرایندهای تبلیغاتی نیز در این قانون پیش بینی شده است.
در انتهای این مجموعه قوانین، پلت فرم ها به کسب اطمینان از امنیت خدمات و محصولات خود و کوشش برای شناسایی حساب های کاربری مشکوک و خرابکار ملزم شده اند.


منبع:

1399/12/04
13:26:27
0.0 / 5
472
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
سی دس دریا