سی دی دریا
در یك ایالت آمریكا؛

قانون ضد انحصارطلبی اپل به تصویب نرسید

قانون ضد انحصارطلبی اپل به تصویب نرسید

قانون پیشنهادی برای مقابله با انحصارطلبی اپ استور شرکت اپل در ایالت داکوتای شمالی سرانجام به تصویب نرسید و شرکتهای معترض به اپل ناکام ماندند.به گزارش سی دی دریا به نقل از انگجت، انحصارطلبی اپل در زمینه موافقت با عرضه اپلیکیشن های مختلف در اپ استور خود از یک سو و سود پایین پرداختی از محل فروش و بارگذاری هر یک از این برنامه ها باعث نارضایتی و اعتراض خیلی از برنامه نویسان و شرکتهای فناوری ثالث شده است.
از همین رو برخی سناتورهای سنای محلی ایالت داکوتای شمالی قانونی را برای تصویب پیشنهاد کردند که بر اساس آن اپ استور اپل باید برخی سختگیری های خود در زمینه تأیید اپلیکیشن ها و تقسیم درآمد با برنامه نویسان را کاهش می داد. اما در نهایت این قانون با ۳۶ رأی منفی در مقابل ۱۱ رأی مثبت رد شد.
اپل مدعی شده بود که تصویب چنین قانونی باعث الزامی شدن اعمال تغییراتی غیرقابل جبران در آیفون شده و بر اپ استور اپل و شرکتهای دیگری مانند گوگل هم تاثیر منفی می گذارد.
در عین حال شرکتهای فناوری مختلف کماکان با اپل و انحصارطلبی اعمال شده از جانب آن به دلیل محبوبیت اپ استور این شرکت مخالف هستند و احتمالاً به شیوه های دیگری برای به چالش کشیدن آن تلاش خواهند کرد.


منبع:

1399/11/29
14:06:21
0.0 / 5
844
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
سی دس دریا