سی دی دریا

پوشش قندی ایمپلنت استخوان های ضعیف را تقویت می كند

پوشش قندی ایمپلنت استخوان های ضعیف را تقویت می كند

سی دی دریا: ایمپلنت های تیتانیومی مشکلات زیادی برای استخوان های شکسته بیماران ایجاد می کنند. اما یک پوشش قندی می تواند به عملکرد ایمپلنت های استخوان های ضعیف کمک نماید.به گزارش سی دی دریا به نقل از نیواطلس، یکی از نتایج لطمه دیدن و جراحت یا شکستن شدید استخوان پوکی آنست. پوکی استخوان موجب رشد بافت های کمتری در استخوان شده و اتصال این استخوان ها به ایمپلنت های تیتانیومی سبب می شود تا استخوان در نهایت خیلی از مواد ضروری و سازنده را دریافت نکند و ضعیف و غیر مقاوم باقی بماند.
محققان سنگاپوری و چینی برای مقابله با این مشکل پوشش جدیدی را ساخته اند که به ایمپلنت تیتانیومی اضافه می شود و جنس آن از گلیکان اصلاح شده (رشته ای از قندهای مرتبط به یکدیگر) همراه با داروی درمان پوکی استخوان به نام بیس فسفونات است. زمانی که این ایمپلنت به استخوانی که دارای مشکل پوکی است متصل می شود، پوشش قندی آن با واکنش سلول های ایمنی مواجه می شوند و فعال شدن سلول های ایمنی استخوان به رشد استخوان و تسهیل روند التیام آن کمک می نماید.
در ادامه این روند آنزیمی به نام آلکالن فسفاتاز توسط استخوان ها ترشح می شود که التهاب سلول های ایمنی را از بین برده و تداوم رشد استخوان های جدید را ممکن می کند.
در آزمایش های انجام شده مشخص شده که از این پوشش جدید قندی می توان برای بهبود استخوان های لطمه دیده در حد ۸۸.۴ درصد استفاده نمود.


منبع:

1399/11/26
11:40:35
0.0 / 5
652
تگهای خبر: سازنده
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سی دس دریا