سی دی دریا

تولید دستگاه مغناطیس سنج برای مشخصه یابی نانوپودرها

تولید دستگاه مغناطیس سنج برای مشخصه یابی نانوپودرها

یک شرکت دانش بنیان موفق شد دستگاه مغناطیس سنج برای مشخصه یابی نانوپودرها را تولید و به بازار عرضه نماید.به گزارش سی دی دریا به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، دستگاه مغناطیس سنج برای مشخصه یابی نانوپودرها قادر به اندازه گیری خواص مغناطیسی موادی با مغناطش حداقل emu ۰.۰۰۰۱ تا نمونه هایی با حداکثر ۵۰ واحد الکترومغناطیسی هستند. این محدوده اندازه گیری به این مفهوم است که این سیستم های مغناطومتری، قادر به مشخصه یابی نمونه های لایه نازک مغناطیسی، نانوپودرها و مواد توده ای مغناطیسی هستند.
تجهیزات این شرکت قادر هستند تا حلقه پسماند مغناطیسی و منحنی مغناطش اولیه را اندازه گیری کنند. همینطور اندازه گیری و رسم منحنی DCD وIRM و اندازه گیری چسبندگی مغناطیسی همچون خدمات این تجهیزات هستند.
یکی از مهم ترین و جالب ترین خصوصیت های مواد، خاصیت مغناطیسی آن هاست که هم اکنون به طور گسترده ای مورد مطالعه و در طیف وسیعی از کاربردها مورد بهره برداری قرار گرفته است. کاربرد گسترده مواد و تجهیزات مغناطیسی در فناوری های نوین و صنایع در حال توسعه، از علوم پایه (فیزیک، شیمی و علم مواد) و مهندسی (الکترونیک، کامپیوتر و مخابرات)، زمینه های تحقیقاتی گسترده و گوناگونی را برای محققان فراهم آورده است.
نانوسیم های مغناطیسی، هدهای خوانش اطلاعات (نانوساختارهای دارای خصوصیت GMR) و سیستم های نوین ذخیره اطلاعات تنها بعضی از کاربردهای امروزی مواد مغناطیسی هستند.
تحقیقات بر روی خواص مغناطیسی مواد نیازمند اندازه گیری های متنوع و دقیق آنها است. یکی از دستگاههای اصلی اندازه گیری خواص مغناطیسی، مغناطومترها هستند که به روش های مختلف و در شرایط گوناگون (دما، میدان مغناطیسی و جهت گیری نمونه) مغناطش یک نمونه از ماده را اندازه گیری می کنند.
این شرکت یکی از تولیدکننده مغناطومترهای VSM، AGFM و سیستم مرکب VSM/AGFM در کشور است. این شرکت با ساخت سیستم VSM با قابلیت اندازه گیری FORC موفق به کسب رتبه سوم جشنواره خوارزمی و ۱۲ محصول برتر شده است. از محصولات دیگر شرکت می توان به تسلامتر، سیستم مرکب آندایز / الکتروانباشت، سیستم لایه نشانی چرخشی اشاره نمود.


منبع:

1399/11/23
12:49:16
0.0 / 5
461
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا