سی دی دریا

پخش زنده قتل دو زن آمریكایی در فیسبوك جنجال آفرید

پخش زنده قتل دو زن آمریكایی در فیسبوك جنجال آفرید

پلیس کالیفرنیا مردی را به ظن قتل دو زن دستگیر کرده است. وی تصاویری از اقدام جنایت کارانه خویش را در فیسبوک به صورت زنده پخش کرد.به گزارش سی دی دریا به نقل از ای بی سی نیوز، در این تصاویر این مرد با یک اسلحه قابل مشاهده می باشد و دو زن که توسط وی به قتل رسیده اند بی حرکت بر روی کف یک آپارتمان افتاده اند.
این مجموعه آپارتمانی محل سکونت افراد بی خانمان و خانواده های کم درآمد بوده و ماجرای این قتل روز یکشنبه بعد از آن افشا شد که زنی با مشاهده پخش زنده قتل مذکور در فیسبوک با پلیس تماس گرفت و آنها را از ماجرا آگاه کرد.
فرد قاتل پس از شلیک به دو زن خویش را در آپارتمان محل قتل محصور کرده بود و بعد از آنکه مذاکره با قاتل بی نتیجه ماند، پلیس به زور و با پرتاب گاز اشک آور، بمب های آتش زا و شیمیایی وارد آپارتمان محل قتل شد. هویت افراد مقتول و انگیزه قتل آنها هنوز توسط پلیس افشا نشده است.
قاتل ۲۹ ساله که ریموند مایکل وبر نام دارد، به جرم قتل درجه اول در دادگاه محاکمه خواهد شد. در عین حال اقدام وی برای پخش زنده اقدامات جنایت کارانه وی باعث انتقادهای تازه از فیسبوک شده است.
کارشناسان می گویند پخش زنده فیسبوک در ماه های اخیر بارها مورد سوءاستفاده خلاف کاران و مجرمان قرار گرفته و آنها تصاویری زننده و جنایت کارانه از اقدامات خویش را به همین شیوه در فضای مجازی به اشتراک گذاشته اند. در عین حال فیسبوک تلاش جدی برای شناسایی و حذف این تصاویر انجام نمی دهد و همین بی توجهی تبعات خطرناک اجتماعی و فرهنگی در جامعه آمریکا به همراه آورده است.


منبع:

1399/11/14
22:23:09
0.0 / 5
606
تگهای خبر: فضای مجازی , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سی دس دریا