سی دی دریا

دومین دوره مركز توسعه شغلی ایرانسل شروع به كار كرد

دومین دوره مركز توسعه شغلی ایرانسل شروع به كار كرد

دومین دوره مرکز توسعه شغلی ایرانسل با حضور ۵۰ کارورز، با هدف شناسایی استعدادها و هدایت آنها در راه حرفه ای شغلی، فعالیت خویش را شروع کرد.به گزارش سی دی دریا به نقل از مهر به نقل از روابط عمومی ایرانسل، دومین دوره مرکز توسعه شغلی ایرانسل با حضور دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل، مهندس محمدمهدی مجتهدی معاون منابع انسانی، تعدادی از مدیران، کارورزان و مشاورهای حرفه ای-روان شناختی (منتور)، با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی کرونا، در محل آمفی تئاتر ساختمان مرکزی ایرانسل، برگزار گردید.
مرکز توسعه شغلی ایرانسل از سال ۹۷ و با هدف نزدیک کردن ارتباط بین دانشگاه و محیط حرفه ای، فعالیت خویش را شروع کرده تا با کشف و پرورش استعدادها و هدایت آنها در راه شغلی، بتواند رهبران آینده صنعت ICT کشور را تربیت کند. دومین دوره مرکز توسعه شغلی ایرانسل، در بهمن ماه ۱۳۹۹ در حالی برگزار شد که فراخوان جذب کارورزان در آبان ماه انتشار یافته و بعد از آن، سه هزار و ۸۳۰ نفر با ارسال رزومه ثبت نام کرده بودند. بعد از بررسی رزومه ها و برگزاری آزمون های لازم، ۳۳۷ نفر دعوت به مصاحبه شده و از میان آنها، ۵۰ کارورز، برای حضور در مرحله ارتقاء حرفه ای (منتورینگ) انتخاب شدند. بعد از آخر این دوره، ۲۰ کارورز منتخب، این فرصت را خواهند داشت تا در پروژه های واقعی در پنج حوزه توسعه محصول، آی تی، علوم داده، بازاریابی و تلکام در شرکت ایرانسل به صورت کارآموز فعالیت کنند.
دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل در این مراسم، با ابراز شادمانی از حضور دانش ورزان نخبه‌ی برترین دانشگاه های کشور اظهار داشت: «ایرانسل بعنوان بزرگ ترین اپراتور دیتا و سرویسهای دیجیتال کشور، سال جاری وارد پانزدهمین سال فعالیت شده و شاید بتوان گفت در طول چهارده سال گذشته، از مهم ترین و مؤثرترین بازیگران حوزه فناوری آی تی و آی سی تی کشور بوده است. تا پیش از شکل گیری ایرانسل، در کشور تنها یک اپراتور تلفن همراه داشتیم و کشور از تکنولوژی های روز دنیا فاصله داشت. اما ایرانسل از زمانی که شکل گرفت، بنای خویش را بر پیشرو بودن در حوزه فناوری گذاشت و توانست نسل ۲.۷۵ تلفن همراه را که سرآغاز ارائه‌ی اینترنت همراه با سرعت قابل قبول بود، وارد کشور کند. پس از آن، در نخستین فرصتی که اجازه یافتیم، نسل های سه و چهار را راه اندازی کردیم و سال جاری هم توانستیم نخستین اپراتوری باشیم که نسل پنجم تلفن همراه را در کشور راه اندازی نماییم.»

وی در ادامه با توصیف فضای حرفه ای شرکت ایرانسل به کارورزان اظهار داشت: «یکی از خصوصیت هایی که در شرکت ایرانسل وجود دارد، این است که کارکنان ایرانسل طوری کار می کنند تا شرکت در همه حوزه های فعالیت، همچون حوزه های فناوری، سرویس و خدمات، پیشرو باشد و بنابراین فاصله معناداری با دیگران در کشور و حتی در سطح منطقه پیدا کرده اند. شعارهای ما مانند «ایرانسل تجربه‌ی زندگی دیجیتال»، «ایرانسل نبض زندگی دیجیتال» و «ایرانسل نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال کشور»، شعارهایی بوده که به کمک همین تلاش ها، هم اکنون به بخشی از حقیقت های خدماتی که ایرانسل به مردم کشور عرضه می کند، تبدیل گشته است. البته شعارهای دیگری هم داریم که هدف گذاری هایی است برای آینده خدماتی که ایرانسل مقرر است در آن نقش ایفا کند. ایرانسل شرکتی بین المللی است که شریک خارجی آن، یک شرکت حرفه ای در میان اپراتورهای موبایل است و ۲۲ کشور همچون ایران، در مجموعه آن هستند. وجود نیروی انسانی باتجربه، باهوش، خلاق و پرکار، سبب شده تا ایرانسل همواره در میان این ۲۲ کشور، در همه رده ها بین بهترین ها باشد، تا جایی که پارسال به صورت کلی در جمع ۲۲ کشور زیرمجموعه گروه MTN، ایرانسل حائز رتبه برتر شد.»
دکتر عباسی آرند همینطور با تشریح سازوکارهای مرکز توسعه شغلی ایرانسل و اهداف آن، به کارورزان اظهار داشت: «فضایی که شما کارورزان به آن وارد خواهید شد، فضایی است که کارها در آن، به صورت حرفه ای انجام می شود. ما با عنایت به تجربه گروه MTN، تلاش کرده ایم ایرانسل را حرفه ای اداره نماییم. راه اندازی مرکز توسعه شغلی هم یکی از همین اقدام ها در جهت ترسیم مسیر حرفه ای برای کارورزان است. متخصصان ایرانسل که سال ها در حوزه اپراتوری موبایل کار کرده اند، کسب و کار دیجیتال را می شناسند و در آن خلق ایده کرده اند، بخشی از تجربیات شان را در این دوره به شما آموزش می دهند و افرادی که این دوره را با موفقیت به پایان برسانند، به عضویت خانواده ایرانسل در خواهند آمد. شما انتخاب شدگان از میان بیشتر از سه هزار متقاضی این فرصت بودید و این امر نشان دهنده پتانسیل بالای شماست؛ ان شاء الله بتوانید از این فرصت استفاده کنید و در محیط کاری ایرانسل در کنار آموزش های حرفه ای که کسب خواهید کرد، تجربه ای کم نظیر را هم داشته باشید. در کشور ما شرکتهای بزرگی با فضای مشابه ایرانسل که در آن آرامش، خلاقیت و محیط شاد و به دور از استرسی وجود دارد، خیلی کم تعداد است و امیدواریم شما در این راه حرفه ای که نخستین گام را برای آن برداشته اید، موفق باشید.»
پیش از این نیز، نخستین دوره‌ی مرکز توسعه شغلی ایرانسل، در سال ۹۸ با همکاری مدرسه اشتغال شریف برگزار شده بود.


منبع:

1399/11/10
14:33:17
0.0 / 5
465
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا