سی دی دریا
پس از حمله به كنگره؛

سناتورهای آمریكایی شبكه های اجتماعی را بازخواست كردند

سناتورهای آمریكایی شبكه های اجتماعی را بازخواست كردند

به گزارش سی دی دریا سناتورهای آمریکایی از میزان همکاری شبکه های اجتماعی این کشور پس از حمله به کنگره آمریکا توسط حامیان ترامپ رضایت ندارند و آنها را در این حوزه تحت فشار گذاشته اند.به گزارش سی دی دریا به نقل از انگجت، این سناتورها فیسبوک، توئیتر و پارلر و برخی شبکه های اجتماعی پرطرفدار را در این حوزه بازخواست کرده اند تا با تحقیقات در حال انجام در این حوزه همکاری بیشتری کنند.
سناتور مارک وارنر رئیس کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا از ایالت ویرجینیا نامه هایی برای ۱۱ شرکت فناوری و شبکه اجتماعی در آمریکا و حتی خارج از این کشور ارسال کرده و از آنها خواسته تا شاهد و مدارک در رابطه با این حمله را حفظ نموده و از حذف آنها اجتناب کنند. همچون شبکه های اجتماعی که این درخواست را دریافت کرده اند می توان به فیسبوک، توئیتر، گب، پارلر، سیگنال، تلگرام و توئیتر اشاره نمود.
درخواست مورد اشاره برای اپل، گوگل و شرکتهای مخابراتی بزرگی مانند ای تی اند تی، تی – موبایل و وریزون هم ارسال شده است. پیش از این برخی شبکه های اجتماعی آمریکایی چنین استدلال کرده بودند که عکس ها، ویدئوها و متن های در رابطه با این حمله ناقض قوانین ضد خشونت آنهاست و حذف خواهد شد. اما سناتورهای آمریکایی می گویند این محتواها مدارکی برای پیگیری و محکومیت افراد حمله کننده و متخلف هستند و بنابراین نباید از فضای مجازی حذف شوند.
در بخشی از نامه سناتور مارک وارنر تصریح شده: اطلاعات مورد اشاره و متادیتای آنها و هم نسخه های پشتیبان کلود آنها مدارکی حیاتی برای اف بی آی و اهداف حملات مورد اشاره هستند.
وی ضرب الاجلی برای پاسخ شرکتهای فناوری تعیین نکرده است. با عنایت به این که بعضی از این شرکت ها، اطلاعات رد و بدل شده کاربران را به صورت کامل رمزگذاری می کنند، معلوم نیست آیا آنها می توانند داده های درخواستی سنا یا اف بی آی را تحویل دهند یا خیر.

1399/10/21
14:08:14
0.0 / 5
599
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا