سی دی دریا
با برگزاری نشست آنلاین؛

تعاملات فناورانه ایران و تركیه افزایش می یابد

تعاملات فناورانه ایران و تركیه افزایش می یابد

سی دی دریا: نشست آنلاین تجاری ایران و ترکیه در امتداد توسعه تعاملات فناورانه دو کشور انجام می شود.به گزارش سی دی دریا به نقل از معاونت علمی و فناوری، طی نشست رودررو بین شرکت های ایرانی و مجموعه های متناظر فناور ترکیه ای حوزه های «فناوری اطلاعات و ارتباطات»، «سلامت و تجهیزات پزشکی»، «زیست فناوری»، «الکترونیک و ماشین آلات» و غیره که در بهمن ماه سال ۹۸ برگزار شد، این دفعه مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مبادرت به برگزاری نشست تجاری آنلاین ایران و ترکیه کرده است.
این نشست در حوزه های تخصصی «مواد معدنی»، «صنایع پتروشیمی» و «فلزات» ۱۵ بهمن ماه امسال انجام می شود.
«آشنایی با فرصت های صادراتی به کشور ترکیه»، «علاقه مندی شرکت های ترک به محصولات ایرانی»، «شناسایی شرکای تجاری» و «معرفی نحوه ورود به بازار کشور ترکیه» همچون مزایای حضور در این جلسه است. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام حضور در این رویداد می توانند تا ۱۵ دی ماه به آدرس اینترنتی www.tesc.ir مراجعه کنند.
با توجه به اشتراکات فرهنگی و مذهبی ایران و ترکیه توسعه سطح همکاریهای علمی و فناورانه دو طرف یک ضرورت است. باتوجه به پیشرو بودن ایران در خیلی از حوزه های علمی در خاورمیانه و توانمندی ترکیه در حوزه های بازرگانی و تجارت، این تعاملات دوجانبه اتفاقات خوب و فناورانه ای برای دو کشور رقم خواهد زد.


منبع:

1399/10/02
13:40:11
5.0 / 5
715
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
سی دس دریا