سی دی دریا
معاون وزیر ارتباطات مطرح كرد؛

تاثیر فضای مجازی در شیوه زندگی مردم در دوران كرونا

تاثیر فضای مجازی در شیوه زندگی مردم در دوران كرونا

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به نتایج یک گزارش نظرسنجی درباب دیدگاه مردم در دوران کرونا، اظهار داشت: تاثیر بالای فضای مجازی در شیوه زیست مردم، در دوران کرونا مشهود است.


به گزارش سی دی دریا به نقل از مهر، امیر ناظمی در توئیتر نوشت: گزارش نظرسنجی کشوری «دیدگاه مردم درباب کرونا» توسط گروه افکارسنجی و مطالعات افکار عمومی دفتر طرح های ملی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات انجام شده است. وی اظهار داشت: نتایج این گزارش، نشان از تاثیر بالای فضای مجازی در شیوه زیست مردم دارد. رئیس سازمان فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه فراگیری کرونا با ساخت تجربه های نو در استفاده از اینترنت همراه بوده است، اشاره کرد: تجربه های نویی که با تاثیرات بلندمدت در سبک زندگی هم راه است. وی اظهار داشت: در این نظرسنجی در سوالی از پاسخگویان پرسیده شد که «کرونا سبب شده چه استفاده های جدیدی از اینترنت و شبکه های اجتماعی بکنید؟». دراین زمینه تجربه نو آموزش الکترونیکی پاسخ ۲۷.۳درصد، خرید اینترنتی پاسخ ۲۳.۷ درصد و تماشای رویدادهای هنری پاسخ ۱۰ درصد و دیدن فیلم و کنسرت پاسخ ۱۲.۵ درصد شرکت کنندگانی بوده که تجارب جدیدی از اینترنت و فضای مجازی داشته اند.
در این سوال به سبب آنکه پاسخگو می توانست بیش از یک گزینه انتخاب نماید، جمع درصد بیش از ۱۰۰ شده است. در این جدول، گزینه «سایر» شامل مواردی همچون عدم استفاده از اینترنت، گوش داده به اخبار، ارتباط با دوستان و کسب اطلاعات علمی و بهداشتی است.

1399/09/17
09:15:00
5.0 / 5
495
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
سی دس دریا