سی دی دریا

اتصال 30 میلیارد دستگاه به اینترنت اشیا

اتصال 30 میلیارد دستگاه به اینترنت اشیا

سی دی دریا: ظرف پنج سال آینده تعداد دستگاههای متصل به اینترنت اشیا با رشدی سریع به بیشتر از ۳۰ میلیارد واحد می رسد و تعداد آنها از تعداد دستگاههای غیر متصل به اینترنت اشیا پیشی می گیرد.به گزارش سی دی دریا به نقل از آر تی اینسایت، در سال ۲۰۲۰ تعداد دستگاه ها و وسایل مرتبط به اینترنت اشیا مانند خودرو ها، لوازم خانگی هوشمند، تجهیزات و ابزار صنعتی و غیره از تعداد ابزار غیر متصل به اینترنت اشیا مانند گوشیها، لپ تاپ ها و کامپیوتر ها پیشی گرفت.
یافته های مؤسسه IoT Analytics نشان داده است تا آخر سال ۲۰۲۰ بیشتر از ۲۱.۷ میلیارد وسیله و ابزار مختلف در سرتاسر جهان به اینترنت متصل خواهند شد که از این تعداد ۱۱.۷ میلیارد وسیله یعنی حدود ۵۴ درصد از آنها به اینترنت اشیا وصل می شوند. اینترنت اشیا نسل سوم اینترنت است که از راه آن شبکه ای مرتبط از تقریباً تمامی ابزار و اشیا الکترونیک ایجاد می شود.
IoT Analytics بر این باور است که رشد استفاده از حسگرها و ابزار و لوازم الکترونیک هوشمند خانگی و تجاری عامل اصلی این تحول است. استفاده از مچ بندهای ورزشی هوشمند و دیگر ابزار خانگی قابل اتصال به اینترنت هم در سالهای اخیر رشد کرده و در خیلی از شهرها هم شاهد استفاده از زیرساخت های هوشمندی هستیم که به اینترنت اشیا متصل می شوند.
در سال ۲۰۲۰ بازار محصولات اینترنت اشیا ارزشی بیشتر از ۴۲۳ میلیون دلار داشت که انتظار می رود این رقم با رشدی قابل توجه تا سال ۲۰۲۵ به ۲.۵ میلیارد دلار برسد.


منبع:

1399/09/16
20:50:43
5.0 / 5
520
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا