سی دی دریا
نماینده مجلس :

در حوزه صنایع نرم و خلاق نیازمند تصویب قانون هستیم

در حوزه صنایع نرم و خلاق نیازمند تصویب قانون هستیم

به گزارش سی دی دریا عضو فراكسیون دانش بنیان معتقد است: باتوجه به اهمیت شركت های خلاق با تصویب قانون باید تامین اعتبار و ارائه تسهیلات ارزان به آنها صورت گیرد.به گزارش سی دی دریا به نقل از معاونت علمی و فناوری، مسلم صالحی نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با عنایت به نبود قوانین حمایتی در مورد صنایع نرم و خلاق، دولت می تواند با پیشنهاد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری لایحه ای را در اینباره به مجلس عرضه نماید یا آنکه این معاونت می تواند به پشتوانه فراکسیون دانش بنیان، پشتیبانی از شرکتهای خلاق را در چارچوب یک طرح در مجلس پیگیری کند.
عضو فراکسیون دانش بنیان مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با وجود تلاشهای صورت گرفته برای پشتیبانی از شرکتهای خلاق، به علت نبود زیرساخت های قانونی، این حمایت ها نتوانسته است به شکل اساسی و ریشه دار مشکلات این حوزه را برطرف سازد.
صالحی ضمن اشاره به برخی موانعی که شرکتهای خلاق با آن مواجهند اظهار داشت: به علت عدم آشنایی احتمالی برخی نهادهای اجرایی با شرکتهای خلاق و فرایندهای طولانی اداری، برخی اوقات امکان دارد یک فرد جوان که بنیانگذار استارت آپ و یک شرکت خلاق است، اصولاً دلسرد شود و از ادامه راه منصرف شود. بنابراین تسهیل گری فرایندهای اداری و صدور مجوزهای قانونی، همچون مسائلی است که حتما نیازمند تصویب قانون است تا زیست بوم صنایع نرم و خلاق به رشد و تعالی مورد نظر برسد.
نماینده مردم حوزه انتخابیه اقلید در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بسیار ضروریست تا جلسات تخصصی و کارشناسی میان نمایندگان عضو فراکسیون دانش بنیان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردد تا قبل از تصویب قانون، تمام مسائل، مشکلات، دغدغه ها و حمایت های مورد نیاز استارت آپ ها و شرکتهای خلاق در یک فضای کارشناسی، به صورت جزء به جزء مورد بحث و واکاوی قرار گیرد. بعد از این جلسات می توان امید داشت که قوانین تصویب شده از اتقان، صلابت و کارایی لازم برخوردار می باشند.
صالحی ضمن تشریح فضای مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قاطبه نمایندگان و بخصوص فراکسیون دانش بنیان، مشتاق پشتیبانی از چنین شرکتهای هستند. دولت هم باید منابع لازم را به آنها اختصاص دهد. در واقع وقتی دیده می شود که برای اموری مانند موسسات مالی و اعتباری یا جبران زیان افراد سپرده گذار منابع مالی اختصاص می یابد، بسیار منطقی است که انتظار داشته باشیم تا منابعی هم برای پشتیبانی از شرکتهای خلاق هم تخصیص یابد، چونکه هیچ مساله ای در اقتصاد، اولویت دارتر از پشتیبانی از زیست بوم شرکتهای خلاق و نوآور نیست.


منبع:

1399/09/12
23:19:00
5.0 / 5
565
تگهای خبر: فناوری , قانونی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سی دس دریا