سی دی دریا
توسط یك شركت دانش بنیان؛

فناوری های آینده صنعت گاز پیشبینی می شوند

فناوری های آینده صنعت گاز پیشبینی می شوند

یك شركت دانش بنیان درصدد است با رسم یك درخت فناوری در حوزه گاز با پیشبینی فناوری های آتی در این صنعت، مدیران صنعت گاز كشور را به سمت سرمایه گذاری بر روی این فناوری ها، هدایت كند.به گزارش سی دی دریا به نقل از معاونت علمی و فناوری، اهمیت محصولات نرم افزاری در حوزه هایی مانند هوش مصنوعی و کلان داده (بیگ دیتا) در صنعت نفت کمتر از تجهیزات سخت افزاری نیست. با عنایت به این سطح از اهمیت، یک شرکت فناور ایرانی موفق شده است تا این خدمات نرم افزاری را یک بیستم قیمت محصولات مشابه خارجی عرضه نماید.
علی بی تعب رئیس هیئت مدیره یک شرکت فناور اظهار داشت: تکنولوژی های جدید و داده های کلان، نقشی کلیدی در رویکردهای جدید مدیریتی در صنعت نفت ایفا می کنند. هر روز در مراحل مختلفی از تولید و عرضه محصولات و فرآورده های حاصل از نفت و گاز مقدار عظیمی از داده ها و اطلاعات مختلف تولید می شود.
وی افزود: مدیران در عصر حاضر، برای عقب نماندن در رقابت صنعتی و همینطور برای اعمال سیاست های مدیریتی به تحلیل های درست مبتنی بر داده نیاز دارند. این تحلیل ها به آنها کمک می نماید تا در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین تصمیمات را اتخاد کنند.
بی تعب ضمن اشاره به زمینه های فعالیت این شرکت اظهار داشت: این شرکت با عرضه خدمات در حوزه کلان داده ( بیگ دیتا ) و هوش مصنوعی به شرکتهای بزرگ نفتی، مدیران این شرکت ها را برای دریافت تصمیمات به هنگام و درست یاری می کند. بعد از تشکیل شرکت در سال ۱۳۹۱ با عنایت به کمبودی که در این عرصه احساس می شد، سعی کردیم تا با فعالیت در زمینه هوش مصنوعی نیاز صنعت نفت کشور به این خدمات را در داخل کشور تأمین نماییم.
وی اضافه کرد: هم اکنون این شرکت، قراردادهای بزرگی با بعضی از شرکتهای اصلی در صنعت نفت و گاز کشور منعقد کرده است. شرکتهای خارجی خدمات دانش بنیان عرضه شده از جانب این شرکت را با حداقل ۲۰ برابر قیمت به صنعت نفت کشورمان عرضه می کنند. بنابراین با عنایت به کیفیت بالا و قیمت مناسب مدیران صنایع بزرگ نفت و گاز ترجیع می دهند که از محصول با کیفیت ایرانی به جای خدمات وارداتی استفاده کنند.
رئیس هیئت مدیره شرکت ضمن اشاره به فعالیتهای تحقیقاتی انجام گرفته از جانب این شرکت اظهار داشت: هم اکنون، یک قرارداد با شرکت ملی گاز ایران منعقد کرده ایم تا با رسم یک درخت فناوری در حوزه گاز با پیشبینی فناوری های آتی در این صنعت، مدیران صنعت گاز کشور را به سمت سرمایه گذاری بر روی این فناوری ها، هدایت نماییم.
وی همینطور بیان نمود: به صورت کلی خدمات این شرکت در زمینه کلان داده و هوش مصنوعی، سبب ایجاد قدرت بیشتر مدیریتی می شود و انبوه داده های موجود را به تحلیل های منسجم و قابل استفاده، تبدیل می کند، این مجموعه در نظر دارد تا با توسعه فعالیت های R&D خود، محصولات و خدمات متنوع تری را به بازار داخلی عرضه نماید و صادرات را هم بعنوان یکی از اهداف آتی خود قرار داده است.


منبع:

1399/08/18
20:07:34
5.0 / 5
1031
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا