سی دی دریا
اطلاعیه مركز ماهر:

حملات سایبری اخیر مربوط به دو سازمان دولتی بوده است

حملات سایبری اخیر مربوط به دو سازمان دولتی بوده است

مركز ماهر در اطلاعیه ای با تایید اخبار حملات سایبری اخیر اعلام نمود: رخداد حمله مهم سایبری فقط مربوط به دو سازمان دولتی بوده كه مراجع مسئول در حال رسیدگی به موضوع هستند.به گزارش سی دی دریا به نقل از مهر، مرکز ماهر در اطلاعیه ای نوشت: پیرو برخی اخبار و شایعات منتشره اخیر لازم به ذکر است که رخداد حمله مهم سایبری فقط مربوط به دو سازمان دولتی بوده که مراجع مسئول در حال رسیدگی به موضوع هستند و مرکز ماهر نیز بعنوان پشتیبان آماده کمک ها و امدادهای احتمالی مورد نیاز است.
بر اساس برخی تحلیل ها و برآوردهای فنی، هشدارهای پیشگیرانه برای مسؤولین و کارشناسان دولتی در سطح ملی صادر شد که به هیچ وجه به معنای وجود حمله نبوده است.
برخی دستگاه های دولتی برمبنای برداشت یا تحلیل خود بعد از دریافت هشدارها مبادرت به قطع موقت برخی خدمات و انجام تستهای فنی کردند که به سبب احتیاط صورت گرفته است. بااینکه از نظر مرکز ماهر این اقدام ضرورتی نداشت.
علیرغم شایعات مطرح شده در فضای مجازی و برخی رسانه ها، شواهدی از حمله گسترده به دستگاه های گوناگون دولتی تا این لحظه دیده نشده است.
لازم به ذکر است که بخش مهمی از این فعالیت و کارهای مشابه با همکاری تنگاتنگ مراکز آپا سطح کشور انجام می شود که قابل تقدیر و برای مرکز ماهر بسیار کلیدی است. پس باوجود وجود برخی تنگناهای بودجه ای که برای این مراکز باارزش بوجود آمده است حمایتها و همکاریهای مرکز ماهر وزارت ارتباطات با مراکز آپا همچنان استمرار دارد و هرگونه قطع همکاری با مراکز فوق قویاً تکذیب می شود. در آخر مرکز ماهر از هرگونه انتقاد و پیشنهاد کارشناسان جهت بهبود و ارتقا عملکرد خود استقبال می کند.

1399/07/23
23:40:41
5.0 / 5
976
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا