سی دی دریا
در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات؛

تجهیزات بومی پیشرفته شبكه ملی اطلاعات معرفی گردید

تجهیزات بومی پیشرفته شبكه ملی اطلاعات معرفی گردید

سی دی دریا: نمایشگاه بومی سازی تجهیزات پیشرفته شبكه ملی اطلاعات در امتداد تحقق شعار سال جهش تولید در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برپا شد.به گزارش سی دی دریا به نقل از مهر، این نمایشگاه بامداد امروز دوشنبه در مراسمی با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی برای مدت دو روز در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات راه اندازی شد.
در مراسم افتتاح نمایشگاه بومی سازی تجهیزات پیشرفته شبکه ملی اطلاعات، مهدی کریمی نیسیانی نماینده ویژه وزیر ارتباطات در تولید، اظهار داشت: بومی سازی تجهیزات پیشرفته شبکه ملی اطلاعات در امتداد تحقق جهش تولید مورد تاکید نهادهای بالادستی قرار دارد و برمبنای هدف گذاری طرح معماری این شبکه سالانه بومی سازی ۱۵ درصدی تجهیزات شبکه ملی اطلاعات در دستور کار قرار گرفته است.
وی از تشکیل کارگروه بومی سازی تجهیزات شبکه ملی اطلاعات با حضور معاونت نوآوری وزارت ارتباطات، پژوهشگاه آی سی تی، رگولاتوری، سازمان فناوری اطلاعات، سندیکای تولیدکنندگان تجهیزات مخابراتی و نیز سایر تولیدکنندگان این بخش آگاهی داد.
کریمی اظهار داشت: تابحال ۱۰ جلسه توسط این کارگروه تشکیل شده است و متناسب با برنامه توسعه شبکه ملی اطلاعات و تکامل آن، بومی سازی تولیدات این شبکه نیز در دستور کار قرار دارد.
وی اشاره کرد: در این نمایشگاه دستاوردهای پیشرفته در حوزه بومی سازی تجهیزات شبکه ملی اطلاعات به معرض نمایش گذاشته شده است.
کریمی با اشاره به تولیدات مربوط به لایه دسترسی تا لایه هسته شبکه ملی اطلاعات و تجهیزات مربوط به آن اظهار داشت: الان بیش از ۱۲ شرکت در حوزه پایانه های دسترسی و ۶ شرکت در حوزه تجهیزات ADSL به تولید اقدام می کنند. در همین حال انواع تجهیزات مدرن، آنتن، کابل و تجهیزات هسته شبکه ملی اطلاعات در کشور توسط شرکت های تولیدی در حال تولید است که در این نمایشگاه به مدت دو روز قابل ارائه به مخاطبان خواهد بود.


منبع:

1399/06/24
23:09:48
5.0 / 5
1119
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا