سی دی دریا
روز گذشته صورت گرفت؛

استعفای مدیرعامل تیك تاك به سبب فشارهای ترامپ

استعفای مدیرعامل تیك تاك به سبب فشارهای ترامپ

كوین میر مدیرعامل تیك تاك روز گذشته به سبب فشارهای دولت آمریكا برای فروش این شركت تحت مالكیت بایت دنس چین استعفا داد.به گزارش سی دی دریا به نقل از آسین ایج، تیک تاک که به کاربران امکان می دهد ویدئوهای یک دقیقه ای از خود به اشتراک گذارند علاوه بر چین در آمریکا نیز دهها میلیون نفر کاربر دارد و این محبوبیت سبب خشم ترامپ شده و وی با جاسوس توصیف کردن این نرم افزار خواهان فروش آن به یک شرکت آمریکایی ظرف مدت ۹۰ روز شده است.
متهم کردن تیک تاک به جاسوسی سایبری به نفع دولت چین در شرایطی صورت می گیرد که بررسی های مستقل سازمان سیا نشان می دهد، تیک تاک اطلاعات کاربران خودرا در اختیار مقامات چینی قرار نداده است.
با تشدید فشارها مقابل تیک تاک، کوین میر با ارسال نامه ای خطاب به کارکنان تیک تاک علت تصمیم خود برای استعفا را تغییر شدید محیط و شرایط سیاسی دانسته است.
در قسمتی از این نامه آمده است: من بخش مهمی از تغییرات ساختاری که تیک تاک به آن نیاز دارد را انجام داده ام و در این شرایط که رسیدن به یک نتیجه قطعی به زودی رخ می دهد با دلی شکسته اعلام می کنم که تصمیم به ترک تیک تاک گرفته ام.
میر که در ماه می گذشته به تیک تاک پیوسته بود قبلاً یکی از مدیران ارشد شرکت دیزنی بود. این استعفا چند روز پس از شکایت تیک تاک از دولت آمریکا به سبب وارد آوردن اتهامات غیرقانونی ضد آن رخ می دهد.
تیک تاک بیش از ۱۷۵ میلیون بار در آمریکا و بیش از یک میلیارد بار در کل جهان بارگذاری شده، پس از هواوی و زد تی ای، تیک تاک سومین شرکت فناوری چینی است که به سبب محبوبیت و کاربران زیاد از طرف دولت آمریکا محدود می شود.


منبع:

1399/06/08
11:56:11
5.0 / 5
1342
تگهای خبر: سایبری , فروش , فناوری , قانونی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا