سی دی دریا

تولید موتور جنگنده های جت با چاپگر سه بعدی

تولید موتور جنگنده های جت با چاپگر سه بعدی

سی دی دریا: ارتش انگلیس از تولید بخش هایی از موتورهای دوقلوی جت های جنگنده نسل ششم تمپست خود با بهره گیری از چاپگرهای سه بعدی آگاهی داده است.به گزارش سی دی دریا به نقل از نیواطلس، شرکت بی ای ای سیستمز که دراین زمینه با ارتش انگلیس همکاری می کند، امیدوار است از این طریق بتواند روند تولید جت های جنگنده مذکور را تسریع و عملیاتی شدن آنها را تا سال ۲۰۳۵ ممکن کند.
برای افزایش دقت موتورهای تولیدشده بدین شیوه از تلفیقی از روش شبیه سازی کامپیوتری دیجیتال و مدل سازی سه بعدی با بهره گیری از چاپگرهای سه بعدی استفاده خواهد شد.
تمپست بعنوان نخستین جنگنده نسل ششم ارتش انگلیس در کنار جنگنده هایی همچون اف ۳۵ لایتننیگ دو و تایفون به کار گرفته می شود. باتوجه به بازنشستگی این جنگنده ها از سال ۲۰۴۰ به بعد، تمپست نسل ششم بعنوان جایگزینی برای جنگنده های مورد اشاره در نظر گرفته می شود.
توانایی بالا برای پنهان کاری، امکان حمل موشک های مافوق صوت و امکان کنترل پهپادها برای انجام عملیات جنگی همچون مزایای این جنگنده است. در این جنگنده از یک سیستم تولید نیرو و پیشرانه خاص که توسط شرکت رولزرویس تولید شده، نیز استفاده شده که هم سبب تولید مقدار زیادی برق می شود و هم استفاده این جنگنده از تسلیحات لیزری را آسان می کند.
جنگنده مورد اشاره مجهز به یک سیستم هوش مصنوعی قابل پیکربندی و نیز یک سیستم ارتباطی سایبری است که مدیریت تماسهای آن با مرکز کنترل و فرمان را تسهیل می کند و آزادی عمل بیشتری به خلبان می دهد. در تولید این هواپیمای جنگنده کشورهای ایتالیا و سوئد نیز مشارکت دارند.


منبع:

1399/06/05
12:42:45
5.0 / 5
1533
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سی دس دریا