سی دی دریا
توئیتر اعلام كرد؛

هك بی سابقه توئیتر با مهندسی اجتماعی رخ داد

هك بی سابقه توئیتر با مهندسی اجتماعی رخ داد

سی دی دریا: به دنبال هك شدن حساب های كاربری ده ها چهره مشهور در توئیتر، این شركت در حساب پشتیبان خود در این شبكه اجتماعی توضیحاتی را دراین زمینه ارائه نمود.به گزارش سی دی دریا به نقل از انگجت، بامدادان روز پنجشنبه به وقت تهران حساب های کاربری ده ها چهره مشهور در توئیتر مانند باراک اوباما، جو بایدن، الون ماسک، بیل گیتس و شرکت هایی مانند اپل و غیره هک شد.
هکرها با ارسال پیام هایی در حساب های هک شده از بخشندگی مالکان حساب های مذکور خبر دادند و به آنها وعده دادند بابت ارسال هر مقدار پول به یک حساب بیت کوین مشخص دوبرابر آنرا به حساب فرد ارسال کننده واریز می کنند.
این پیام های فریبنده برخی کاربران تویئتر را فریب داد و هکرها بدین شیوه توانستند حدود صدهزار دلار به جیب بزنند. بررسی توئیتر دراین زمینه نشان داد هکرها با مهندسی اجتماعی توانستند به برخی ابزار و سیستم های داخلی شرکت توئیتر دسترسی یابند و از آنها برای نفوذ به حساب های کاربری اشخاص مشهور استفاده کنند.
توئیتر اذعان کرده که این شیوه منجر به هک خیلی از حساب های کاربری مشهور و تأیید شده در این شبکه اجتماعی شده و این شرکت در حال بررسی موضوع برای جلوگیری از تکرار آن است. این شرکت برای جلوگیری از خرابکاری بیشتر امکان ارسال توئیت بوسیله حساب های کاربری تأیید شده را بطور موقت مسدود کرد.
بر اساس گزارش برخی منابع خبری هکری با اسم مستعار کیرک، به دنبال فروش اطلاعاتی است که در جریان این حمله هکری به دست آمده و وی از همکاری یک کارمند توئیتر نیز برخوردار بوده است. آگاهانه یا ناآگاهانه بودن این همکاری هنوز معلوم نیست.


منبع:

1399/04/27
11:37:33
5.0 / 5
1760
تگهای خبر: توئیتر , شبكه , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سی دس دریا