سی دی دریا

آگهی سازمان ملل درباره سواستفاده از اپلیكیشن های ردیابی كرونا

آگهی سازمان ملل درباره سواستفاده از اپلیكیشن های ردیابی كرونا

سی دی دریا: انجمن مدیریت اینترنت وابسته به سازمان ملل متحد آگهی داد كه شركت های فناوری و دولت ها نباید از اپلیكیشن های ردیابی كرونا برای دسترسی به داده های خصوصی كاربران سوءاستفاده كنند.به گزارش سی دی دریا به نقل از آسین ایج، چنگتای ماسانگو مدیر امور فناوری و برنامه ریزی این انجمن آگهی داده که نباید برنامه های ردیابی کرونا سبب نقض حریم شخصی مردم و دسترسی به داده های تماس آنها و نیز موقعیت مکانی اشخاص شود.
وی افزوده است که حریم شخصی یکی از جنبه های مهم سیاستگذاری در زمان طراحی برنامه های ردیابی کرونا است و باید تضمین شود که این برنامه ها تنها برای اهداف از قبل مشخص شده مورد استفاده قرار بگیرند.
مدیر امور فناوری انجمن مدیریت اینترنت وابسته به سازمان ملل متحد در نشست «گفتگوی دیجیتال» در این زمینه اظهار داشت: من فقط یک کلمه می گویم «حریم شخصی». ما باید مطمئن باشیم که این اپلیکیشن ها برای کنترل مکالمات افراد، اشخاصی که با آنها تماس گرفته شده و غیره توسط دولت ها و شرکت ها مورد استفاده قرار نمی گیرند.
در ماه های اخیر گزارش های متنوعی در مورد سوءاستفاده دولت های کشورهایی مانند سنگاپور، انگلیس، آلمان، فرانسه، آمریکا و غیره و شرکت هایی مانند اپل و گوگل از برنامه های ردیابی کرونا برای سرقت اطلاعات شخصی مردم انتشار یافته است.


منبع:

1399/04/11
13:34:46
5.0 / 5
1878
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا