سی دی دریا

پرواز آزمایشی بوئینگ 737 مكس جت جهت بررسی ایمنی

پرواز آزمایشی بوئینگ 737 مكس جت جهت بررسی ایمنی

هواپیمای پردردسر بوئینگ ۷۳۷ مكس جت پس از رفع نقص برای انجام یك پرواز آزمایشی آماده می شود تا پس از مدتی طولانی مورد استفاده قرار بگیرد.به گزارش سی دی دریا به نقل از دیجیتال ترندز، پس از دو مورد سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس جت که ناشی از نقص نرم افزاری آن بود، این هواپیما در ماه مارس سال ۲۰۱۹ به صورت کامل در سرتاسر جهان زمین گیر شد. در جریان این دو سانحه هوایی ۳۴۶ نفر کشته شدند. سوانح مذکور در کشورهای اندونزی و اتیوپی رخ دادند.
اداره هوانوردی فدرال آمریکا پس از بررسی تغییرات انجام شده در بوئینگ ۷۳۷ مکس جت مجوز پرواز آزمایشی آنرا صادر کرده و این پرواز مقرر است امروز دوشنبه ۲۹ ژوئن صورت گیرد. بخش اعظم تغییرات بر روی بوئینگ ۷۳۷ مکس جت در سیستم های کنترلی و حالت پرواز خودکار آن روی داده است.
پروازهای آزمایشی این هواپیما چند روزی طول خواهد کشید و برای ارزیابی مؤثر بودن تغییرات مانورهای هوایی و کنترل رویه های اضطراری هم صورت می پذیرد.
این پروازها در نزدیکی کارخانه اصلی بوئینگ در سیاتل واشنگتن انجام می شود. برای کسب اطمینان از دقت آزمایش های مذکور تجهیزات کامپیوتری ویژه ای بر روی سیستم کنترل پرواز نصب شده است. در صورت موفق بودن پروازهای آزمایشی، چند آزمایش دیگر ظرف ماه های آینده انجام می شود تا مجوز نهایی پرواز این هواپیما صادر شود.
در مجموع ۵۰۰ هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس جت در اختیار خطوط هوایی مختلف جهان است و بوئینگ پیش از وقوع سوانح مورد اشاره ۴۰۰ سفارش برای تولید این هواپیما دریافت کرده بود.


منبع:

1399/04/09
13:09:07
5.0 / 5
1740
تگهای خبر: تجهیزات , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سی دس دریا